Mobire tuli välja digitaalse lühirendi teenusega

Jaga teistega:

Sõidukite täisteenusrendi ettevõte Mobire Group tuli välja lühirendi teenusega Mobire Go. Lühirent on digitaalne autorendi lahendus nii era- kui äriklientidele, mis võimaldab autot rentida ühest päevast mõne kuuni. 

„Täna on Eestis hästi kaetud autojagamise teenuse pakkujatega, kus sõidukit saab rentida minuti ja kilomeetripõhiselt. Samuti on olemas liisingu ja täisteenusrendi pakkujad. Katmata on aga päevapõhise hinnastamisega autorent, mis võimaldaks autot rentida ühest päevast mõne kuuni. Seepärast tulimegi välja päevapõhise hinnastamisega lühirendi teenusega“ ütles Mobire Groupi tegevjuht Andrus Valma. Tema sõnul on lühirendil tuleviku vaates kõrge potentsiaal, kuna noorem põlvkond ei ole enam nii auto omamise usku, kui seda on vanem generatsioon ning autot kasutatakse eesmärgipärasemalt planeeritud sõitude tegemiseks mitte igapäevaseks liikluseks. „Kui autojagamise teenus katab sõiduvajaduse mõneks tunniks ja lühemate vahemaade läbimiseks, siis lühirent võimaldab sama autot kasutada pikema perioodi vältel ja pikemate vahemaade läbimiseks kattes nii mugavalt näiteks hooajalise auto kasutamise vajaduse. Lisaks võimaldab lühirent endale sobiva auto ette broneerimist. Nii saab klient olla kindel, et auto on temale sobival ajal tema jaoks olemas,“ kirjeldas Valma lühirendi teenust.

Mobire Go teenus on digitaalne ning auto broneerimine käib mobiilirakenduse kaudu. Valma märkis ära, et rendilepinguid paberil ei sõlmita ning seega ei sõltu teenuse kasutamine ka kontori lahtiolekuaegadest – kogu protsess on digitaalne ja kontaktivaba. „Meie hinnastamine on läbipaistev ja päevapõhine ning erinevalt autojagamise teenusest on rendikulu näha kohe rentimise hetkel,“ ütles Valma lisades, et sõidukit pikemaks perioodiks rentides muutub ka rendipäeva hind soodsamaks. Rentida saab nii sõiduautosid, linnamaastureid kui ka kaubikuid. Valma sõnul jätkub teenuse ja rakenduse edasi arendamine ka praegu, et klientide tagasisidele tuginedes teenust paremaks ja funktsionaalsemaks muuta.

Mobire Group alustas Mobire Go lühirendi teenusega Eestis, kuid järgmisel aasta on plaanis teenus lansseerida ka Lätis ja Leedus. 

Mobire Group on Eesti kapitalil põhinev üle 20-aastase kogemusega rendiettevõte, mille põhitegevuste hulka kuuluvad sõidukite täisteenusrent, lühiajaline autorent ning autopargi haldus. Mobire on Eesti kõige suurema autopargiga täisteenusrendi ettevõte, kuhu kuulub üle Baltikumi üle 4000 sõiduki.