Täisteenusrent vs tavaliising

Jaga teistega:

Täisteenusrent ja autoliising on Eestis kasutusse läinud sünonüümidena. Kuigi teenused on väga sarnased ja harjumusi on keeruline muuta, võtsime siiski endale väljakutse nende kahe mõiste sisulisi erinevusi selgitada.

Alustagem ühisosast – nii auto rentimine kui liisimine tähendavad ju mõlemad, et teatud tasu eest on võimalik kasutada kellelegi teisele kuuluvat sõidukit. Lisaks sõiduki kasutustasule on täisteenusrendi puhul veel võimalik juurde valida kogu perioodiks fikseeritud maksesse erinevaid autoga seotud lisateenuseid (rehvivahetus ja -hoiustus, asendusauto, kahjukäsitlus jne).

Liisida või rentida?
Täisteenusrent vs tavaliising võrdlus

Kõige suurem erinevus täisteenusrendi ja liisingu vahel on mõistagi see, et liising on tegelikult laen. Seega on liising kohustus, mille tagatiseks on liisitav sõiduk. Kuna tegemist on laenuga, kaasneb liisinguga veel ka täiendavaid kulutusi lepingutasu ja sissemakse näol.

Pärast liisinguperioodi lõppu on tihtipeale võimalik liisitud auto välja osta. Kui liisingut soovitakse aga perioodi keskel lõpetada, on liisinguvõtja kohustatud auto ise realiseerima. Juhul, kui vara väärtus on väiksem kui jääkväärtus, tuleb vahe liisinguandjale tasuda. Rendi puhul on lepingu lõpetamine paindlikum – sõidukit saab tagastada ka rendiperioodi keskel ning tasuda tuleb vaid kokkuleppeline ennetähtaegse lepingu lõpetamise tasu.

Kui eesmärk on sõidukeid kasutada, mitte soetada, sobibki paremini täisteenusrent. See aitab kulusid optimeerida ning aega säästa. Võrreldes tavaliisinguga on täisteenusrendi kuumakses uue ja kvaliteetse auto kasutamine ning mitmed elementaarsed ja mugavusteenused. Liisides jäävad kõik automured aga kasutaja õlgadele. Täisteenusrendi fikseeritud kuumakse puhul on lihtsam autokulusid eelarvestada ning makset ei mõjuta hinnatõusud.

Kui soovid keskenduda oma põhitööle ja mitte muretseda tööautode pärast, on aeg ühendust võtta professionaalidega. Igale kliendile rätsepalahendus:  info@mobire.ee. Tel. 670 1166.

Loe veel lisaks