Mida rendiauto valikul silmas pidada?

Autor: Mobire Eesti AS

Järjest enam ettevõtteid jõuab järeldusele, et ajaliselt ja rahaliselt nutikam on autode liisimise asemel valida täisteenusrent. Sellisel juhul sisalduvad lisaks autoliisingule ühes fikseeritud kuumakses ka kõik sõiduki kasutamisega seotud kulud. Kui oled otsustanud valida ettevõttele või isiklikuks kasutamiseks rendiauto, siis tutvu 5 soovitusega, mida tasuks valikut tehes silmas pidada:

1. Mõtle välja, milline auto vastab Sinu vajadustele
Millised olulised omadused peaksid ettevõtte ametiautol olema? Kindlasti on erinevates valdkondades tegutsevatel ettevõtetel masinapargi osas erinevad vajadused, näiteks kasvõi auto suurust või kütusekulu silmas pidades. Oluline on ka veenduda, et autol oleksid olemas olulised mugavused (nt püsikiiruse hoidja pikkadeks sõitudeks) ja võimalused (nt telefoni laadimine USB pordi kaudu).
Üldjuhul ollakse harjunud sõidukit valima hinna järgi. Kuid kuumakse kujunemisel on ka väga palju muid olulisi tegureid: näiteks jääkväärtus soovitava läbisõidu juures, kütusekulu, hooldehinnad, garantiitingimused jm. Eeltoodu võrdlemine on tihti üsna ebamugav. Vajadusel aga aitab autode võrdlemisel ja eelvaliku tegemisel rendifirma spetsialist.

2. Uuri lisateenuste ja -võimaluste kohta
Üldiselt sisaldavad täisteenusrendi paketid kindlaid teenuseid, mis peaksid katma põhilisi auto kasutamisega seotud vajadusi. Siiski tasub oma vajadused hoolikalt läbi mõelda ja uurida, milliseid teenuseid on veel võimalik valida (nt kütuse sooduskaart või GPS lahendused). Mida rohkem teenuseid pakett sisaldab, seda suurem on selle kasutamisest saadav võit. Esiteks jääb erinevate teenuste tellimise ja arveldamisega seotud opereerimist vähemaks. Teiseks on rendifirmal sisseostul üldjuhul väga head allahindlused, mis võimaldavad ka kliendil headest hindadest osa saada.

3. Tutvu erinevate rendifirmade pakkumistega
Sama raha eest võid ühe rentija juures saada rohkem väärtust kui teise juures. Seega ära võrdle täisteenusrendi või autoliisingu puhul ainult teenuste hindu, vaid ka pakettide sisu.

4. Mõtle läbi, milline summa kompenseerib mugavuse ja ajavõidu
Kui vajad tööautot, siis ilmselt ei soovi Sa olla põhitöö kõrvalt ka automehhaanik, kahjukäsitleja või erinevate autoarvete administreerija. Sina saad tegeleda oma ülesannetega ja meie tegeleme autoga. Kuna meil on palju pikaajalisi partnereid, on autode ja teenuste hinnad meile soodsamad, seega ei saa Sa kõike ise tehes sugugi odavamalt läbi.

5. Tutvu täisteenusrendi tingimustega
Kui sobiv sõiduk ja teenustepakett välja valitud, tuleb teemaks raha. Oluline on teha kindlaks, kas vajalik on ka sissemakse (Mobirest alates 0€) ja milline on igakuine makse. Mobire täisteenusrendi kuumakse on fikseeritud, kaitstes Sind sõidukiga seotud teenuste hinnatõusu eest.