TABEL! Täisteenusrent vs liising Toyota RAV4 Luxury 2019 näitel

Autor: turundus

Tänapäeva ühiskonnas levib aina enam mõtteviis, et sõiduk on ainult tarbeese, millega sõita punktist A punkti B ning selle jaoks ei ole vaja ilmtingimata autot omada. Enam ei soetata sõidukeid endale mõttega, et sama auto jääb rohkem kui kümneks aastaks kätte, vaid eelistatakse siiski vastavalt vajadusele vahetada uuema ja parema vastu. Loe, võrdle ja otsusta ise, kas eelistad täisteenusrenti või liisingut.

Täisteenusrent vs liising

Nii täisteenusrendi kui ka liisingu puhul maksab tarbija sõiduki kasutamise eest, kuid täisteenusrent on astunud sammu edasi, pakkudes mugavust ja kõik hinnas teenust.

Liisinguga on sõiduki kasutajal hulk lisakohustusi, millega tuleb tegeleda (kindlustused, hooldused, rehvid jne). Täisteenusrent tagab aga kulude kontrolli kogu rendiperioodiks ning pakub vajadusel paindlikku võimalust sõiduk perioodi keskel uuema vastu vahetada või tagastada. Pank sellist võimalust ei paku.

Võrdle ise

Toome alljärgnevalt välja kõik sõidukiga seotud otsesed ja kaudsed kulud, millega iga autojuht kokku puutub. 

Arvestuse aluseks on võetud: Toyota RAV4 2.0 Valvematic FWD Multidrive S Luxury, 129 KW
Lisavarustus: Metallikvärv, alarm, pagasimatt, porikummid, liiklusohutuspakett, toonklaas juhist tagumistele klaasidele, turvamutrid, ARK registreerimine. 

Rendi-/liisingu periood 60 kuud, läbisõidupiirang 100 000km, sõiduki hind 25 900€.

KULUDE ARVESTUS KUUS  (Toyota RAV4 FWD Multidrive S Luxury 2019)

Täisteenusrent Liising Kommentaarid
 Esimene rendimakse /   sissemakse
2 500,00 €
2 500,00 €
 Igakuine rendimakse /   liisingmakse 395,00 € 293,00 €  Liisingu puhul kasutusrent: intress 2,80%,   periood 60  kuud, jääkväärtus 30%
 Liikluskindlustus Hinnas 15,00 €  Täisteenusrendi puhul on hind fikseeritud   ning  kindlustushindade tõusu pärast   muretsema ei pea.  (Arvestatud Tallinnas   elav  30 a. mees )
 Kaskokindlustus Hinnas 50,50 €  Omavastutus 200€, varguse vastutus 15%   sõiduki  hinnast
 Asendusauto Hinnas 5,00 €  Ainult Kaskojuhtumi ajaks
 Korralised   tehnohooldused Hinnas 26,00 €  Ametliku esinduse hinnakirja alusel.   (Tehnohoolduste  maksumus kogu perioodil   26€ x 60kuud = 1560€.  Kokku tuleb teha 6   hooldust)
 Talverehvid autoga kaasas Hinnas 12,00 €  Nokian Hakkapeliitta naastrehvid 225/65   R17  (4  rehvi  kokku 720€)
 Rehvide vahetamine ja   ladustamine Hinnas 14,00 €  Vahetus 2 korda aastas
 Administreerimisega   kütusekaart Hinnas Puudub  Koostöös Alexelaga pakume oma klientidele   alati  head  allahindlust
 24h teeninduskeskus Hinnas Puudub  24h teeninduskeskus aitab klienti nii   avariijuhtumi  kui sõidukiga seotud murede   korral
 Hoolduste, remontide,  rehvivahetuste   korraldamine Hinnas Puudub  Korraldame oma klientidele hoolduste,   remontide ja  rehvivahetuste broneeringud   nende eest ära.
 Arvete administreerimine Hinnas Puudub  Täisteenusrendi kliendina saad ühe arve   Mobirest ja ei  pea suhtlema/ arveldama   mitmete osapooltega
 Kindlustusjuhtumite   käsitlemine Hinnas Puudub  Aitame kahju korral asjaajamise ja   asendusautoga
 Kuumakse kokku 395,00 € 415,50 €  Mobire täisteenusrendi kuumakse on   fikseeritud kogu  rendiperioodiks (60 kuud),   tavaliisingu puhul on kõik  välja toodud   lisakulud ajas muutuvad.
Hinnad on tabelis  käibemaksuta.

Antud näite puhul on tegemist Mobire Eesti AS kõik hinnas täisteenusrendi kampaania paketiga, kuid on olemas nii standardpakett, kus on vähem teenuseid kui ka ekstrapakett, milles on mõnevõrra rohkem teenuseid.

Millised lisakohustused/kulud on igal sõidukijuhil?

  • Liikluskindlustus

  • Kaskokindlustus (uue auto korral)

  • Uue sõidukiga on kohustus käia esinduses korralises tehnohoolduses, kõik hoolduskulud tuleb liisinguvõtjal ise omast taskust tasuda (õlivahetus, õhu- ja õlifiltri vahetus, mootoriõli, teatud aja tagant pidurivedelik, süüteküünlad ja muud pisitarvikud, lisaks hoolduse töötunnid). Täisteenusrendiga on kõik hoolduskulud kuumakse hinnas.

  • Lisa talve- ja suverehvid  ja rehvide hoiustamine on lisakulu, mis tuleb liisinguperioodi jooksul oma kuludega soetada.  Täisteenusrendiga on üks lisajooks korralikke suverehve ja talverehve koos rehvide hoiustamisega hinnas.

  • Igapäevases aktiivses kasutuses oleval autol on mitmeid kulumaterjale, mis tuleb sõiduki kasutajal jooksvalt osta ja vahetada. Normaalsest kulumisest tingitud täiendavad kulumaterjalid on näiteks sõiduki pirnid, kojamehed (1 kmpl/a), vedelikud (jahutusvedelik ja õli), piduriklotsid ja –kettad, rooliotsad ja -vardad, puksid, salongifiltrid, ja muud pisitarvikud. Täisteenusrendiga on kulumaterjalid hinnas.

  • Asendusauto ootamatusteks -  Liisingulepinguga antakse asendusauto vaid kaskojuhtumi ajaks, täisteenusrendiga saab klient asendusauto iga juhtumi korral (garantii, liiklusõnnetus, pikem hooldus).

  • Lisaboonusena on täisteenusrendi lepingulisel kliendil võimalik 24h teeninduskeskuse numbrilt saada operatiivset abi  kõigi sõidukiga seotud küsimuste, hädaolukordade ja õnnetusjuhtumite korral, vahet pole, kas klient on Eestis või välismaal. Liising sellist võimalust ei paku.

  • Täisteenusrendi fikseeritud kuumakse annab kindlustunde, võimaldades sõiduki peale arvestada igakuiselt kindla summaga ning eelpoolmainitud suuri väljaminekuid kliendil ei teki.


Kokkuvõtlikult saame öelda, et täisteenusrendi kõik hinnas kuumakset ei saa võrrelda ainult liisingmaksega, sest see on tasu vaid sõiduki kasutamise eest. Täisteenusrendi kuumakse sisaldab lisaks rendimaksele ka kõiki vajalikke teenuseid.

Täisteenusrenti on võimalik võtta kõiki Eestis müüdavaid uusi sõidukeid. Meie kodulehel on www.mobire.ee/autod on välja toodud näispakkumised. Kui sa leia nende seast endale sobivat, kirjuta oma soovist info@mobire.ee või helista +372 5551 3110