Täisteenusrent vs liising, Opel Insignia Sports Tourer 2017 näitel

Autor: turundus
Aina kiireneva elutempo  ja vajaduspõhise tarbimise  juures leiab üha enam inimesi, et sõiduk on vaid  eelkõige tarbeese ja selleks, et  sõita punktist A punkti B, ei pea ilmtingimata sõidukit omama.  Tänapäeval ei soetata enam sõidukeid mõttega, et selle konkreetse autoga sõidan  järgmised 20 aastat, vaid eelistatakse sõidukeid mõistlikult tarbida ja vastavalt vajadusele vahetada uuema ja parema vastu. Sellist võimalust pakuvad nii täisteenusrent kui liising.

Mis vahe on täisteenusrendil ja liisingul (kasutusrendil)?
Sõiduki rent on sisuliselt sama, mis liising, sest  mõlemal juhul maksab tarbija sõiduki kasutamise eest. Mõlemal juhul on sõiduki omanikuks finantseerija ehk täisteenusrendi puhul rendifirma, liisinguga on sõiduki omanik pank. 
Erinevus täisteenusrendi ja liisingu vahel seisneb aga selles, et liisinguga on sõiduki kasutajal hulk kohustusi, millega tuleb tegeleda ja kulusid, millega tuleb lisaks arvestada (kindlustused, hooldused, rehvid jne).
Hoopis mugavam on võtta sõiduk täisteenusrenti,  mille fikseeritud kuumakse tagab kulude kontrolli kogu rendiperioodiks ning pakub  vajadusel paindlikku võimalust sõiduk perioodi keskel uuema vastu vahetada või  tagastada. Pank seda võimalust ei paku.

Loe, võrdle  ja otsusta ise! 
Läheme siit edasi konkreetse näite juurde. Toome võrdluses välja kõik otsesed ja kaudsed kulud, millega iga autojuht peab kokku puutuma. 
Arvestuse  aluseks on võetud  s
õiduk:  Opel Insignia Sports Tourer Innovation 1.5 XFT 6k-automaat (121kW/165hj.),
lisavarustus: metallikvärv, poolnahksisu, Innovation pakett, Driver pakett, talvepakett, udutuled, Navi RF900, esi-ja tagaporilapid, ohutuspakett, turvapoldid, ARK registreerimine, rendiperiood/ liisingu periood 60 kuud, sõiduki hind 27 700€.   

KULUDE ARVESTUS KUUS   (Opel Insignia Sports Tourer 2017)

Täisteenusrent
Tavaliising
   Kommentaar liisingu kohta
 Esimene rendimakse / sissemaks
2770 
      2770  €
 
    
Rendimakse/liisingmakse
450 €
     300 €
Kasutusrent: sõiduki hind 27 700€, intress 2,0%, periood 60 kuud, jääkväärtus 30%.
Lepingutasu
Puudub     2.50 €
Liisingu lepingutasu: 150€
Liikluskindlustus
Hinnas
  15.50 €
Arvestatud Tallinnas elav 30 a. mees
Kaskokindlustus
Hinnas
  43.50 €
OV 200€, varguse vastutus 15% sõiduki hinnast
Asendusauto kõik juhtumid
Hinnas
     5.00 €
Vaid kaskojuhtumi ajaks
Korraline tehnohooldus kuni 100 000 km
Hinnas
  26.00 €
Ametliku esinduse hinnakirja alusel
Kulumaterjalid
Hinnas
  20.90 €
Jooksvalt vastavalt kulumisele/arvetele
Kvaliteetsed lisa  suverehvid (4 tk)
Hinnas
  10.30 €
Suverehvid (235/45 R18)
Kvaliteetsed lisa talverehvid (4 tk)
Hinnas
  13.10 €
Talverehvid (235/45 R18)
Sõiduki lisagarantii
Hinnas
     5.83 €
Ametliku esinduse hinnakirja alusel
Kogu perioodi rehvivahetused/ladustamine
Hinnas
  13.67 €
Arvestatud hinnakirja alusel, 10 rehvivahetust ning ladustamine
Tehnoülevaatus(-ed)
Hinnas
     0.60 €
Arvestatud hinnakirja alusel, 1 tehnoülevaatus
Administreerimine kütuse krediitkaardiga
Hinnas
  Puudub

24h Teeninduskeskus
Hinnas
  Puudub

Arvete administreerimine Hinnas   Puudub  
 Kindlustusjuhtumite käsitlemine Hinnas   Puudub  
 Hoolduste, remontide, rehvivahetuste korraldamine Hinnas   Puudub  
 Kuumakse kokku
450.00 €
     456.90 € Mobire täisteenusrendi kuumakse on  fikseeritud kogu rendiperioodiks (60 kuud), tavaliisingu puhul on kõik välja toodud hinnad ajas muutuvad. Juhul kui teenus sisaldab käibemaksu,  on hind tabelis käibemaksuga.

Antud näite puhul on tegemist Mobire Eesti AS  kõik- hinnas  täisteenusrendi ekstrapaketiga,  kuid on olemas ka strandardpakett, milles on mõnevõrra vähem teenuseid.

Millised lisakohustused/kulud on igal sõidukijuhil?

  • Liikluskindlustus
  • Kaskokindlustus (uue auto korral)
  • Uue sõidukiga on kohustus käia esinduses korralises tehnohoolduses,  kõik hoolduskulud tuleb liisinguvõtjal ise omast taskust tasuda (õlivahetus, õhu- ja õlifiltri vahetus, mootoriõli, teatud aja tagant pidurivedelik, süüteküünlad ja muud pisitarvikud, lisaks hoolduse töötunnid). Täisteenusrendiga on kõik hoolduskulud  kuumakse hinnas. 
  • Lisa talve- ja suverehvid  ja rehvide hoiustamine on lisakulu, mis tuleb liisinguperioodi jooksul oma kuludega soetada.  Täisteenusrendiga on üks lisajooks korralikke suverehve ja talverehve koos rehvide hoiustamisega hinnas. 
  • Igapäevases aktiivses kasutuses oleval autol on mitmeid kulumaterjale, mis tuleb sõiduki kasutajal jooksvalt osta ja vahetada. Normaalsest kulumisest tingitud täiendavad kulumaterjalid on näiteks sõiduki pirnid, kojamehed (1 kmpl/a), vedelikud (jahutusvedelik ja õli), piduriklotsid ja –kettad, rooliotsad ja -vardad, puksid, salongifiltrid, ja muud pisitarvikud. Täisteenusrendiga on kulumaterjalid hinnas. 
  • Asendusauto ootamatusteks -  Liisingulepinguga antakse asendusauto vaid kaskojuhtumi ajaks, täisteenusrendiga saab klient asendusauto iga juhtumi korral (garantii, liiklusõnnetus, pikem hooldus). 
  • Lisaboonusena on täisteenusrendi lepingulisel kliendil võimalik  24h teeninduskeskuse numbrilt saada operatiivset abi  kõigi sõidukiga seotud küsimuste, hädaolukordade ja õnnetusjuhtumite korral, vahet pole, kas klient on  Eestis või välismaal. Liising sellist võimalust ei paku. 
  • Täisteenusrendi fikseeritud kuumakse annab kindlustunde, võimaldades sõiduki peale arvestada  igakuiselt  kindla summaga ning eelpoolmainitud suuri  väljaminekuid kliendil ei teki. 
Kokkuvõttes võib öelda, et  täisteenusrendi hinda ei saa võrrelda liisinguga, sest liisingu makse on vaid tasu sõiduki kasutamise eest, täisteenusrendi makse sisaldab lisaks rendimaksele ka  kõiki vajalikke teenused hinnas. 
 
Vaata ja võrdle erinevaid täisteenusrendi sõidukeid  siin : Autod
Kui tahad, et ka Sinu sõidukikulud oleksid kontrolli all, siis kirjuta oma rendisoovist  meile : info@mobire.ee 
või helista numbril:  
5551 3110