Valmista sõiduk aegsasti ette talvisteks ilmastikuoludeks

Autor: turundus

Olgugi, et talv on iga-aastane tavapärane nähtus, saabub lumi ikka ja alati ootamatult. Selleks, et erinevateks ilmastikuoludeks valmis olla, tuletame kõikidele meelde olulised tegevused, kuidas sõiduk talveks valmis seada. 

  1. Rehvid  - Eestis on talverehvid ehk M+S tähistusega lamellrehvid või naastrehvid kohustuslikud 1. detsembrist 1. märtsini, naastrehve võib kasutada alates 15.oktoobrist, seetõttu soovitame vahetada rehvid pigem varem kui hiljem. Ühtlasi vaata üle rehvide seisukord, Politsei-ja Piirivalveameti nõuete kohaselt peaks talverehvi mustri jääksügavus olema vähemalt 3mm.

  2. Kontrolli jahutusvedelikku ja vajadusel lisa või vaheta, sest kui jahutusvedelikku on liiga vähe, võib miinuskraadidega mootor mitte käivituda.

  3. Veendu selles, et sõiduki aku töötaks laitmatult. Kui aku on vana ja väsinud, siis võid külma ilmaga sõiduki käivitamisel hätta jääda. Kontrolli aku seisukorda teeninduses.

  4. Sõiduki varustus- talvistes teeoludes on alati hea kui sõiduk on varustatud helkurvesti-, ohukolmnurga- , jääkraabitsa ja  lumeharjaga. Hea, kui Sul on autos olemas ka labidas, käivituskaablid, puksiirköis, taskulamp ja lukusulataja.

  5. Oluline on ka sõiduki üleüldine tehniline korrasolek, lase sõiduk üle vaadata esinduses/remonditöökojas.


Ohutut liiklemist!