Rehvivahetus ja auto ettevalmistamine kevadeks

Jaga teistega:

Millal tuleb talverehvid ümber vahetada suverehvideks?

Liiklusseaduse järgi on talverehvide kohustuslik kasutusaeg küll lõppenud, kuid talviste teeolude jätkudes võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini.

Kuigi päevased õhutemperatuurid võivad olla plusspoolel ja suuremad teed on ka lumevabad, püsib siiski öiste külmakraadide tõttu libeduse oht. Eraldi korraldust rehvide vahetuseks keegi ei anna, selle otsuse teeb iga autojuht ise oma igapäevaste sõitude põhjal.

Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. okoobrist kuni 31. märtsini, talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini.

Auto ettevalmistamine kevadeks

Talve külmad ilmad lähevad juba vaikselt minevikku, mis tähedab, et on aeg valmistada oma sõiduk ette kevadeks. Talvised ilmastikutingimused ja teehooldused võivad mõjuda autole hävitavalt. Sool, lumi ja jää võivad kahjustada kõike alustades auto põhjast kuni kojameesteni. Siin on viis asja, mida teha, et auto kevadeks ette valmistada.

  • Hoolitse auto põhja eest. Talvel tuleb sõita läbi lörtsi, lume, jää ja teehooldusvahendite (sool, liiv ja muud hooldusvahendid, mis aitavad hoida autot talvel teel). Muidugi on teede hooldamine talvel väga oluline, kuid siiski mõjub see auto põhjale laastavalt. Sool tekitab autole korrosiooni ning roostetamine tekitab autole pikaajalise kahju.Vältimaks roostetamist on oluline kevadel viia auto pesulasse ning lasta seal puhastada ka auto põhi. Kui on võimalus ise autot puhastada, siis põhja puhul ära kasuta seepi ega muid kemikaale.
  • Puhasta kapoti alune ja salong. Oluline on puhastada kapoti alt kõik puulehed ja muu praht, mis on sinna alla jõudnud. Vaata üle ka uste alumised osad, kuhu sool ja liiv sattuda võivad. Puhasta ise või lase pesulas puhastada kogu auto salong, et lahti saada talve jooksul kogunenud soolast, liivast ja muust mustusest. 
  • Puhasta auto esiklaas seestpoolt. Kevadel paistab päike väga madalalt ning seestpoolt must esiklaas võib häirida sõiduki juhtimist.
  • Kontrolli kojamehi. Vaheta kojamehed välja, kui need ei pühi enam korrektselt.
  • Piisav kogus klaasipuhastusvedelikku. Seda kulub märgade ilmadega rohkem kui tavaliselt, mistõttu võiks auto pagasiruumi olla varutud klaasipuhastusvedelikku.

Kui need viis punkti on tehtud, on aeg sooja kevadet oodata.

Kasutatud allikad:

1. Maanteament. Otsuse millal auto rehvid ära vahetada, teeb iga autojuht ise. 21.03.2019. https://www.mnt.ee/et/uudised/otsuse-millal-auto-rehvid-ara-vahetada-teeb-iga-autojuht-ise?fbclid=IwAR1tPID5vU9BC0qOGpEa4ML78l1ChFpXyPZTP__e5FRZEB9sjCWmJ3fbElY

2. ThnikCrucial. 6 things you should do to prepare your car for spring and summer. https://www.thinkcrucial.com/blogs/blog/6-prepare-your-car-spring-summer