Nipid ja trikid – kuidas auto salongi õigesti puhastada?

Jaga teistega:

Oma auto salongi puhastus on sama oluline kui kodu korrashoid. Kuigi sinu neljarattaline sõber võiks aeg-ajalt käia salongi keemilises puhastuses, saab vahepealse korra tagada koduste vahenditega. Toome välja nipid, kuidas auto interjöör perfektselt läikima lüüa!

Auto interjööri puhastamisel puutume kokku erinevate materjalidega: tekstiilid, plastik, klaas, nahk, vaipkatted, kumm jne. Parima tulemuse tagab konkreetsele pinnale mõeldud puhastusvahend. Millise pinna puhul aga mida eelistada?

Autoomaniku suurim abimees korra hoidmisel on erinevate otsikutega tolmuimeja, millega saab eemaldada pindadele kogunenud mustuse, puru, tolmu, liivaterad jms. Kui nähtavaid pindu regulaarselt tolmuimejaga puhastada, siis ei tungi mustus materjalide sügavamatesse kihtidesse ning auto püsib kauem puhas. Tüütute loomakarvade puhul tõttab appi spetsiaalselt karvade eemalduseks mõeldud kaabits, millega saab karvad istmetelt ning vaipkattelt lihtsasti kätte. Plekkide tekkimisel tuleb tegutseda nii kiiresti kui võimalik, sest vanade plekkide eemaldamine on tunduvalt tülikam kui värskete.

Nahkistmete ning teiste nahkdetailide puhastamisel tuleb eelistada võimalikult ohutuid vahendeid ning vältida kangeid kemikaale, mis kahjustavad naha õrna pinda ning põhjustavad värvikahjustusi. Nahkpindade puhastamiseks sobib hästi spetsiaalne nahašampoon, mis jätab istmetele ka puhastusjärgse kaitsekihi. Puhastamisel on oluline eelistada puuvillast või mikrofiiberlappi ning igal juhul vältida melamiinsvammi, mis kahjustab naha tekstuuri.

Plastikpindade, armatuuri, uksepakkude ja tihendite puhastamiseks on olemas spetsiaalne sisehooldusvahend, mis lisaks puhastamisele muudab pinnad antistaatiliseks ja tolmu hülgavaks. Tolmuimejaga tasub siinkohal olla ettevaatlik või pigem üldse vältida, sest tolmuimejaga puhastamine võib tekitada plastikule kriime.

Nagu koduakende puhul, teeb ka autoaknad korralikult puhtaks klaasipesuvahend ja mikrokiudlapp. Parima tulemuse saab aknaid horisontaalselt pestes ning hiljem puhta lapiga vertikaalselt kuivatades.

Veel nippe, mida salongipuhastuse juures meeles pidada:

  • Kõigepealt tühjenda auto kõigest üleliigsest – tõsta välja laste toolid, spordivarustus, porimatid ning tühjenda pakiruum ja kindalaegas.
  • Puhasta kõik pinnad, millega autos kokku puutud. Ära unusta auto pedaale, turvavööd ja rooli.
  • Autos võiks olla prügikott, kuhu koguda sõidu ajal tekkivat prahti – nõnda väldid, et tühjad joogipudelid ning snäkipaberid jäävad pikemaks tooli alla või kõrvalistmele vedelema.
  • Kui tundub, et mõni plekk on karmimate killast, siis pöördu selle eemaldamiseks spetsialisti poole – mõnikord võib ise üritamine teha asja hoopis hullemaks!

Tutvu Mobire uute sõidukitega siin: RENDIAUTOD