VÕRDLUS! Täisteenusrent vs liising

Jaga teistega:

Sõidukitega seotud tarbimisharjumused on aastatega palju muutunud. Tänu erinevatele finantseerimisvõimalustele on kadunud ära vajadus sõidukit omada, välja osta ja põlvest põlve pärandada. Üks enimlevinud viise sõidukit tarbida on liising, kuid on ka mugavam alternatiiv – täisteenusrent.

MILLISED ON LIISINGUS OLEVA AUTO ÜLALPIDAMISKULUD?

Liising võimaldab sõidukit tarbida ilma seda omamata, igakuised maksed pangale on tasu auto kasutamise eest, kuid kui suur on liisingus oleva auto tegelik ülalpidamiskulu? Selle kalkuleerimiseks tuleb arvesse võtta kõiki kulutusi, mida on seoses auto kasutamisega tarvilik teha.

Märkimisväärse osa sõiduki ülalpidamiskuludest moodutavad lisaks liisingu maksele veel ka kindlustused (liiklus ja kasko), korrapärased hooldused, rehvid, rehvide vahetus ja ladustamine, jooksvad kulumaterjalid ja ajakulu (viimast kahjuks rahas mõõta ei saa).

Neile, kelle huvi pole sõiduki olmeküsimustega tegelemine ja kogukulu pidev kalkuleerimine, on olemas ka mugavam kõik hinnas teenustäisteenusrent.

TÄISTEENUSRENT, MIS SEE ON JA KUIDAS SEE ERINEB LIISINGUST?

Sarnaselt liisingule võimaldab täisteenusrent kindla kuumakse eest sõidukit kasutada ilma, et peaks seda omama. Erinevus liisinguga seisneb aga selles, et täisteenusrendi kuumakse sisaldab kõiki sõidukiga seotud olulisi ülalpidamiskulusid ja olmeküsimused organiseerib kliendi eest rendiettevõte. Täisteenusrendi makse on fikseeritud kogu lepinguperioodiks (12-60 kuud).

TABEL! TÄISTEENUSRENT VS LIISING

Alljärgnevalt on välja toodud kõik sõidukiga seotud otsesed ja kaudsed kulud, millega iga autojuht kokku puutub.

Arvestuse aluseks on võetud: Toyota RAV4 2.0 Dynamic Force Luxury Multidrive S

Lisavarustus: comfort pakett + light business pack (porikummid ja pagasimatt), toonklaas juhist tagumistel klaasidel, liikluaohutuspakett 1 kg tulekustutiga, helkurvest ja ARK registreerimine (auto ettevalmistamine). 

Pikaajalise autorendi/liisingu periood 60 kuud, läbisõidupiirang 100 000 km, sõiduki hind 25 000 €.

Mobiilist vaadates liiguta tabelit ka paremale-vasakule.

Kulude arvestus ühes kuus Toyota RAV4 näitel:

Täisteenusrent Liising Kommentaarid
Esimene rendimakse / sissemakse 0 € 2 500,00 € Liisingul sissemakse 10% sõiduki hinnast.
Lepingutasu 0 € 250,00 € Liisingul on lepingutasu 1% sõiduki hinnast.
Igakuine rendimakse / liisingmakse 287,00 € Liisingu puhul kasutusrent: intress 3,5 %, periood 60 kuud, jääkväärtus 30 %.
Liikluskindlustus 20,00 € Täisteenusrendi puhul on hind fikseeritud ning kindlustus- hindade tõusu pärast muretsema ei pea. (Arvestatud Tallinnas elav 30 a mees.
Kaskokindlustus 52,00 € OV 200 €, varguse vastutus 15 % sõiduki hinnast.
Muud kulud 56,00 € Muude kulude alla on arvestatud tehnohoolused kuni 100 000km (ametliku esinduse hinnakirja alusel), asendusauto (liisingu puhul ainult kaskojuhtumi ajaks, kuid täisteenusrendi puhul igaks juhtumiks) ning kvaliteetsed talverehvid.
Esimene jooks talverehve 595 € Hind on võetud Goodyear UG Ice Arctic 102T 225/65/R17 naastrehvide kohta.
Rehvide vahetamine ja ladustamine 17,00 € Mobire korraldab hooajalise rehvivahetuse 2 korda aastas ja rehvide aastaringse ladustamise kogu rendiperioodi jooksul. Liisingu puhul on välja toodud rehvivahetus (60€/kord) ning hoiustamine Vianori esinduses (42€/hooaeg) kogusummas 1020 €, mis on jaotatud 60 kuu peale.
24 h teeninduskeskus Mobire täisteenusrendi puhul on olemas 24 h teenindusabi, kes aitab kõikide sõidukiga seotud küsimuste ja probleemide korral.
Kindlustusjuhtumite käsitlemine Sul pole vaja avarii korral ise asju ajada, Mobire meeskond käsitleb kindlustusjuhtumeid Sinu eest.
Arvete administreerimine Sul on võimalus sooritada oste meie koostööpartnerite juures Mobire soodushindadega ning sooritatud ostude koondarve esitatakse Sulle järgmise kuu arvega.
Kütusekaart Mobire annab Sulle Alexela maksekaardi, millel on igakuine limiit. Lisaks saad soodustust -5 s/l.
Kuumakse kokku
*Juhime tähelepanu, et täisteenusrendi puhul saad auto kätte nulliga!
420,00 €* 432,00 € Mobire täisteenusrendi kuumakse on fikseeritud kogu rendiperioodiks (60 kuud), liisingu puhul on kõik välja toodud lisakulud ajas muutuvad. Liisinguga tuleb ühekordse maksena tasuda pangale 2750€ ning talverehvide eest 595€, mis teeb kokku 3345€. Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Toyota RAV4 eripakkumise leiad siit: TOYOTA RAV4

Vaata teisi rendipakkumisi siit: RENDIAUTOD

Püsi liikumises!

Loe veel lisaks