VÕRDLUS! Täisteenusrent vs liising

Jaga teistega:

Sõidukitega seotud tarbimisharjumused on aastatega palju muutunud. Tänu erinevatele finantseerimisvõimalustele on kadunud ära vajadus sõidukit omada, välja osta ja põlvest põlve pärandada. Üks enimlevinud viise sõidukit tarbida on liising, kuid on ka mugavam alternatiiv – täisteenusrent.

MILLISED ON LIISINGUS OLEVA AUTO ÜLALPIDAMISKULUD?

Liising võimaldab sõidukit tarbida ilma seda omamata, igakuised maksed pangale on tasu auto kasutamise eest, kuid kui suur on liisingus oleva auto tegelik ülalpidamiskulu? Selle kalkuleerimiseks tuleb arvesse võtta kõiki kulutusi, mida on seoses auto kasutamisega tarvilik teha.

Märkimisväärse osa sõiduki ülalpidamiskuludest moodutavad lisaks liisingu maksele veel ka kindlustused (liiklus ja kasko), korrapärased hooldused, rehvid, rehvide vahetus ja ladustamine, jooksvad kulumaterjalid ja ajakulu (viimast kahjuks rahas mõõta ei saa).

Neile, kelle huvi pole sõiduki olmeküsimustega tegelemine ja kogukulu pidev kalkuleerimine, on olemas ka mugavam kõik hinnas teenustäisteenusrent.

TÄISTEENUSRENT, MIS SEE ON JA KUIDAS SEE ERINEB LIISINGUST?

Sarnaselt liisingule võimaldab täisteenusrent kindla kuumakse eest sõidukit kasutada ilma, et peaks seda omama. Erinevus liisinguga seisneb aga selles, et täisteenusrendi kuumakse sisaldab kõiki sõidukiga seotud olulisi ülalpidamiskulusid ja olmeküsimused organiseerib kliendi eest rendiettevõte. Täisteenusrendi makse on fikseeritud kogu lepinguperioodiks (12-60 kuud).

TABEL! TÄISTEENUSRENT VS LIISING

Alljärgnevalt on välja toodud kõik sõidukiga seotud otsesed ja kaudsed kulud, millega iga autojuht kokku puutub.

Arvestuse aluseks on võetud: Peugeot 2008 GT-Line PureTech 130 AT8

Lisavarustus: metallikvärv, tekstiilsisu kombineeritud nahaga CAPY, juhtmevaba telefoni laadimine, navigatsiooniseade, DAB raadio, 10” puutetundlik ekraan, 4 x USB pesa, Andriod Auto, Apple Carplay, Bluetooth, esiistme soojendus, soojendusega esiklaas, võtmevaba sissepääs ja käivitus, tagaumised külgmised turvapadjad, pimenurga jälgimissüteem, drive assist pakett (adaptiivne püsikiirushoidja peatumis funktsiooniga, täiustatud hädapidurdussüsteem koos jalgratturite ja jalakäijate jälgimisega, sõidurajal paiknemise assistent) ning ARK registreerimine.

Rendi/liisingu periood 60 kuud, läbisõidupiirang 100 000 km, sõiduki hind 25 000 €.

Mobiilist vaadates liiguta tabelit ka paremale-vasakule.

Kulude arvestus ühes kuus Peugeot 2008 näitel:

Täisteenusrent Liising Kommentaarid
Esimene rendimakse / sissemakse 0 € 2 500,00 € Liisingul sissemakse 10% sõiduki hinnast.
Lepingutasu Puudub 250,00 € Liisingul on lepingutasu 1% sõiduki hinnast.
Igakuine rendimakse / liisingmakse Hinnas 283,00 € Liisingu puhul kasutusrent: intress 3 %, periood 60 kuud, jääkväärtus 30 %.
Liikluskindlustus Hinnas 18,00 € Täisteenusrendi puhul on hind fikseeritud ning kindlustus- hindade tõusu pärast muretsema ei pea. (Arvestatud Tallinnas elav 30 a mees.
Kaskokindlustus Hinnas 49,00 € OV 200 €, varguse vastutus 15 % sõiduki hinnast.
Muud kulud Hinnas 56,00 € Muude kulude alla on arvestatud tehnohoolused kuni 100 000km (ametliku esinduse hinnakirja alusel), asendusauto (liisingu puhul ainult kaskojuhtumi ajaks, kuid täisteenusrendi puhul igaks juhtumiks) ning kvaliteetsed talverehvid.
24h operatiivabi Hinnas Puudub Mobire täisteenusrendi puhul on olemas 24 h teenindusabi, kes aitab kõikide sõidukiga seotud küsimuste ja probleemide korral.
Kindlustusjuhtumite käsitlemine Hinnas Puudub Sul pole vaja ise avarii korral ise asju ajada, Mobire meeskond käsitleb kindlustusjuhtumeid Sinu eest.
Hoolduste, remontide ja rehvivahetuste korraldamine Hinnas Puudub Mobire teenindusosakond korraldab Sinu eest kõik vajalikud hoodlused, remondid ja rehvivahetused.
Arvete administreerimine Hinnas Puudub Sul on võimalus sooritada oste meie koostööpartnerite juures Mobire soodushindadega ning sooritatud ostude koondarve esitatakse Sulle järgmise kuu arvega.
Kütuse maksekaart Hinnas Puudub Mobire annab Sulle Alexela maksekaardi, millel on igakuine limiit. Lisaks saad soodustust -5 s/l.
Kuumakse kokku
*Juhime tähelepanu, et täisteenusrendi puhul saad auto kätte nulliga!
428,00 €* 406,00 € Mobire täisteenusrendi kuumakse on fikseeritud kogu rendiperioodiks (60 kuud), liisingu puhul on kõik välja toodud lisakulud ajas muutuvad. Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Peugeot 2008 eripakkumise leiad siit: PEUGEOT 2008 GT-LINE

Vaata teisi rendipakkumisi siit: RENDIAUTOD

Püsi liikumises!

Loe veel lisaks