Täisteenusrent vs liising

Jaga teistega:

Sõidukitega seotud tarbimisharjumused on aastatega palju muutunud. Tänu erinevatele finantseerimisvõimalustele on kadunud ära vajadus sõidukit omada, välja osta ja põlvest põlve pärandada. Üks enimlevinud viise sõidukit kasutada on liising, kuid on ka mugavam alternatiiv – täisteenusrent. 

Mis on täisteenusrent?  

Täisteenusrent on mugav ja paindlik alternatiiv liisingule auto pikaajaliseks kasutamiseks. Selle kasutajatel ei ole vaja muretseda sõidukiga kaasnevate ebameeldivate kohustuste ega ootamatute kulude pärast.  

Täisteenusrendi puhul on igakuise rendimakse sees nii liiklus- kui ka kaskokindlustus, 24h teenindusabi, hoolduskulud, autoremont, rehvid ning nende vahetus ja hoiustamine, asendusauto, pesula- ja kütusekaart, kulumaterjalid ning palju muid teenuseid. 

Kuumakset ei mõjuta hinnatõusud ega Euribor ning makse on fikseeritud kogu lepinguperioodiks (12-60 kuud). 

Täisteenusrent vs liising 

Sarnaselt liisingule võimaldab täisteenusrent kindla kuumakse eest sõidukit kasutada ilma, et peaks seda omama. Erinevus liisinguga seisneb aga selles, et täisteenusrendi kuumakse sisaldab kõiki sõidukiga seotud olulisi ülalpidamiskulusid ja olmeküsimused lahendab kliendi eest rendiettevõte.  

Liisingu kasutaja peab tasuma kulud, mis on seotud kindlustuse, remondi, hoolduse, rehvivahetuse ja muu taolisega, kuid täisteenusrendi puhul nende pärast muretsema ei pea. Lisaks rahalisele kulule, pead kulutama ka enda aega. Ei tasu unustada, et aeg on Sinu väärtuslikuim vara. 

Liisimine nõuab üldjuhul sissemakset ning hoolduse ja remondi korraldamine jääb kasutajale, täisteenusrendi puhul vastutab kõige selle eest aga rendileandja ning auto on võimalik kätte saada ilma sissemakseta.  

Auto vahetamine ja müümine 

Liisingu või väljaostu puhul tuleb sõiduki vahetuse korral tegeleda auto müügiga ise ja ei ole garanteeritud, kas auto õnnestub üldse hea hinna eest õigeks ajaks maha müüa.  

Täisteenusrendi kasutaja saab soovi korral auto tagastada, uue vastu vahetada või välja osta juba enne rendiperioodi lõppu. 

“Vahel kuuleme, kuidas inimesed võrdlevad liisingu kuumakset meie täisteenusrendi kuumaksega ning leiavad, et liising on justkui odavam. Isegi kui liisingumakse on numbriliselt väiksem täisteenusrendi kuumaksest, siis see pole veel lõplik tõde” rõhutab Mobire nõukogu esimees Andrus Valma ja lisab: “Tegelikult on need kaks numbrit võrreldamatud, sest täisteenusrendi kuumakse sisaldab lisaks auto igakuise kasutuse tasule ka mitmeid seonduvaid kulusid, millega sageli ei arvestata.” 

Millised on liisingus oleva auto ülevalpidamiskulud? 

Liising võimaldab sõidukit kasutada ilma seda omamata, igakuised maksed pangale on tasu auto kasutamise eest. Kuid kui suur on liisingus oleva auto tegelik ülalpidamiskulu? Selle kalkuleerimiseks tuleb arvesse võtta kõiki kulutusi, mida on seoses auto kasutamisega tarvilik teha. 

Märkimisväärse osa sõiduki ülalpidamiskuludest moodustavad lisaks liisingu maksele veel ka kindlustused (liikluskindlustus ja kasko), korrapärased hooldused, rehvid, rehvide vahetus ja ladustamine, jooksvad kulumaterjalid ja ajakulu. 

Mida täisteenusrendi kuumakse sisaldab? 

Igakuise rendimakse sees on nii liiklus- kui ka kaskokindlustus, 24h teenindusabi, hoolduskulud, autoremont, rehvid ja nende vahetus, nende hoiustamine, asendusauto, pesula- ja kütusekaart, kulumaterjalid ning palju muid valikulisi teenuseid. Täisteenusrendil puudub lepingutasu ja preemiumpaketi kasutajatel on kahjujuhtumi korral 0 € omavastutus. 

Täisteenusrendi kasutajal on oluliselt vähem asjaajamist seoses kindlustuse kehtivuse jälgimise, kindlustusjuhtumite, hoolduse või remonditöödega.  

Täisteenusrendiga on sõiduvahend alati tagatud   

Auto hoolduse, tehnilise rikke või avarii korral saate lisatasudeta asemele samaväärse asendusauto. 

Kui ärikliendil tekib ajutiselt vajadus sõidukeid lisandunud töötaja või muu suurenenud transpordivajaduse tõttu juurde soetada, on rendiettevõttel selleks alati sõiduvahendid olemas. Olgu tegemist siis 3-päevase või 6-kuulise perioodiga.  

Lahendame mured kiirelt ja lihtsalt   

Kindlustuse pikendamine läks meelest? Ülevaatuseks pole aega? Kahjukäsitlus on tülikas? Kui auto vajab hooldust, rehvivahetust, tehnilist ülevaatust, tekkinud on tehniline rike või avariijuhtum, saab olukorra lahendamise kohe meile üle anda.  

Tegele murevabalt sellega, mis on sinu jaoks tähtis ja lase professionaalidel enda auto eest hoolt kanda.  

Lihtne eelarvestamine ja kulude kontroll   

Üks kuumakse sisaldab kõiki autoga seotud kulusid (võimalik valida erinevate hädavajalike ja mugavusteenuste vahel). See tähendab, et nii eraisik ega ka ettevõtte raamatupidaja ei pea tegelema auto kulumaterjalide, remondi, hoolduse jms arvete ja tšekkidega. Sõiduki kulude planeerimine muutub kiiremaks ja lihtsamaks, kuna kuumakse on fikseeritud.  

Fikseeritud kuumakse 

Kuna liisingumakse sõltub Euribori kõikumisest, võib Sinu algne liisingumakse kõvasti suureneda. See muudab kulutuste planeerimise keeruliseks ja ettearvamatuks.  

Täisteenusrendiga seda probleemi ei ole, kuna maksad nii palju kui oli algselt kokku lepitud. 

Uued autod kiirelt kätte 

Kõik Mobire veebivalikus olevad autod on uhiuued ja kiirelt saadaval. Pikema tarneaja puhul anname Sulle asendusauto tellitud sõiduki saabumiseni. 

Paindlik tagastamine ja autovahetus 

Kui klient soovib rendiperioodi keskel lepingu ennetähtaegselt lõpetada, sõiduki tagastada või vahetada uuema mudeli vastu, siis Mobire võimaldab seda väga lihtsalt.   

Täisteenusrendi ja liisingu erinevused

Järgnevas tabelis on täisteenusrendi võrdlus liisinguga võttes arvesse kõiki auto omamise või kasutamisega kaasnevaid suuremaid kulutusi.

Sõiduki valimisel on oluline alati eelnevalt hinnata auto omamise kogukulu, sest lisaks liisingumaksele kaasnevad sõidukiga märkimisväärsed täiendavad suuremad kulud rehvidele, kindlustustele, hooldustele jpm.

Täisteenusrent Liising
Sissemakse 0€ 3200.00€
Lepingutasu 0€ 190.00€
Kuumakse 594.00€ 434.57€
Liikluskindlustus 13.30€
Kaskokindlustus 43.00€
Hooldus ja kulumaterjalid 29.00€
Suve ja talverehvid koguperioodiks 17.00€
Rehvide vahetamine 12.00€
Rehvide ladustamine 8.00€
24h teeninduskeskus
Asendusauto igaks juhtumiks
Arvete administreerimine
Kütusekaart
Pesulakaart
Koostööpartnerite soodustuste kasutamine
Kuumakse 594.00€ 653.00€
Periood kokku ja erinevus 21384.00€ 23473.00€

Kasvav populaarsus 

Täisteenusrent on Baltikumi turul kiiresti populaarsust koguv sõidukite kasutamise lahendus. Mobire Groupi tegevjuht Andrus Valma selgitab, et “täisteenusrent võidab nii eraisikute kui äriklientide seas aina enam populaarsust.” See on teenus, mis kogub hoogu ja kahekordistab oma osakaalu eraklientide seas igal aastal. 

Valma mõistab, et inimesed hindavad mugavust ja finantsilist kindlustunnet. Ta selgitab: „Kui võtad sõiduki rendile kolmeks aastaks, siis tead sendi täpsusega, milline on Sinu sõiduki kogukulu, sest igakuine makse sisaldab nii sõiduki rendimakset, korralisi tehnohooldusi, suve- ja talverehve ning nende vahetusi, liiklus- ja kaskokindlustust ja asendusautot, kui sõidukiga peaks midagi juhtuma.” Ainult kütuse ja autopesu eest peab klient eraldi tasuma, mis lihtsustab eelarve planeerimist. 

Võrreldes traditsioonilise autoostu või liisinguga, on täisteenusrent selge eelis, Andrus Valma selgitab: “liisingmakse on puhtalt liisingfirmale tehtav makse, mis ei hõlma lisakulusid.” Lisaks liisingmaksele tuleb arvestada ka esmast sissemakset, kindlustusmakseid, hooldusi ja väiksemaid remonttöid, mis võivad muuta selle valiku kallimaks. 

Seevastu täisteenusrent annab Sulle täieliku ülevaate kogukulust. See mitte ainult ei vähenda Sinu muret auto eest, vaid võimaldab ka suuremat paindlikkust. “Täisteenusrendi puhul annad lihtsalt sõiduki tagasi ning rohkem muret tundma ei pea,” selgitab Valma. 

Vaata ka meie teisi rendipakkumisi!