Võida vinge Dodge Challengeri kasutusõigus! Tutvu loosiga

PAINDLIK RENT ÜLDTINGIMUSED

Kehtivad alates 01.07.2025

Üldtingimuste PDF versioon palun salvestage enda seadmesse siit.

Käesolevad tingimused (edaspidi „Üldtingimused“) on sõlmitud mootorsõiduki rendileandja Mobire Eesti AS (registrikood 10814092, asukohaga Mäealuse tn 2/3, 12618 Tallinn) ja füüsilisest või juriidilisest isikust mootorsõiduki Rentnik vahel ja kehtivad seoses: (1) Rentnikuks saamisega põhilepingu (edaspidi „Rendileping“) sõlmimisega ja (2) Mobire mootorsõidukite ajutise renditeenuse osutamisega teatud territooriumi piires.
Rendileandjaga ühenduse võtmiseks on järgmised kontaktandmed: (1) Asukoha aadress: Mäealuse 2/3, 12618 Tallinn; (2) e-post: rent@mobire.ee (3) Online: veebilehel olev vestlusfunktsioon või kontaktivorm. Rendilepingu lahutamatuks osaks on: Rendileping, käesolevad Üldtingimused, Hinnakiri, Sõiduki kahjujuhtumi järgne taastamise kord (edaspidi „Sõiduki Taastamise Kord“), Privaatsustingimused ja muud Rendilepingu lisad ning Rendileandja poolt Veebilehel www.mobire.ee (edaspidi „Veebileht“) või avaldatud/viidatud juhendid.

1. ÜLDSÄTTED

1.1. Käesoleva Rendilepingu alusel annab Mobire Eesti AS, registrikood 10814092, asukohaga Mäealuse tn 2/3, 12618 Tallinn (edaspidi „Rendileandja“) füüsilisele isikule või juriidilisele isikule esindaja kaudu (edaspidi „Rentnik“) Rendilepingus sätestatud tingimustel ja korras tasu eest ja tähtajaliselt kasutada mootorsõiduki (edaspidi „Sõiduk“).

1.2. Käesolevad Üldtingimused kohalduvad päeva põhise tasuga Sõiduki lühirendile (edaspidi „Lühirent“) ja kuu põhise tasuga paindlikule Sõiduki rendile (edaspidi „Paindlik rent“).

1.3. Rentnikul on võimalik Sõiduk rentida ja Rendileping sõlmida külastades Rendileandja asukohta.

1.4. Rendileping loetakse sõlmituks Rendilepingu allkirjastamisest Rendileandja ja Rentniku poolt. Juhul, kui Rentnik allkirjastab Rendilepingu digitaalselt, allkirjastavad Rendileandja ja Rentnik Sõiduki üleandmisel kohapeal täiendavalt Rendilepingu lisa (edaspidi „Üleandmisakt“), milles märgitakse üleantava Sõiduki andmed ja seisukord Sõiduki Rentnikule üleandmise hetkel.

1.5. Rentnik tasub Rendileandjale Sõiduki kasutamise eest renditasu (edaspidi „Rent“), kasutab Sõidukit heaperemehelikult ja mõistliku hoolsusega vastavalt Rendilepingus sätestatud tingimustele ning tagastab Sõiduki Rendileandjale Rendilepingus kokkulepitud tähtaja (edaspidi „Rendiperiood“) möödumisel vastavalt Rendilepingu tingimustele. Rentnik tasub Renti Rendiperioodi eest sõltumata sellest, kas Rentnik Sõidukit  nimetatud ajal faktiliselt kasutab või mitte. Rendiperiood on ajavahemik, mille arvestamine algab Sõiduki valduse Rentnikule üleandmisest Rendileandja asukohas ning kestab kuni Sõiduki naasmiseni Rendilepingus kokkulepitud asukohta.

1.6. Rentnik tasub Sõiduki kasutamise eest Renti ja muid tasusid vastavalt Rendileandja hinnakirjale (edaspidi „Hinnakiri“). Paindliku rendi puhul arvestatakse Renti ettemakstava kuutasuna iga alanud kuu eest alates broneeringu tegemise hetkest. Lisaks Rendile kuuluvad Rentniku poolt tasumisele ka muud Rendilepingus kokkulepitud tasud ja muud Sõiduki kasutamisega kaasnevad Rendilepingus kokku leppimata tasud.

1.7. Sõiduk antakse üle Rentnikule ja tagastatakse Rendileandjale tema poolt määratud asukohta. Rendileandja ei ole kohustatud tagama Rentnikule konkreetset Sõiduki marki ja mudelit. Rendileandja võib pakkuda Rentnikule võimalusel sama Rendi hinnaga alternatiivse Sõiduki.

1.8. Sõiduk hõlmab kõiki Sõidukis Rendiperioodi alguses olevaid vallasasju, sh Sõiduki päraldisi ja selle olulisi osi. Sõiduk peab olema Rendileandja seaduslikus valduses koos õigusega selle rentimiseks vastavalt Rendilepingu tingimustele, kuid ei pea olema Rendileandja omandis.

2. SÕIDUKI BRONEERIMINE JA TAGASTAMINE

2.1. Rendileandja annab töökorras Sõiduki koos kasutamiseks nõutavate dokumentide ja võtmetega Rentnikule üle tööpäeval kokkulepitud ajal ajavahemikus 09:00 – 17:00 Rendileandja asukohas.

2.2. Kui Rendileandja ja Rentnik ei ole kokku leppinud teisiti, tuleb Sõiduk tagastada Rendileandja poolt määratud asukohta, tööpäevadel ajavahemikus 09:00 – 17:00.

2.3. Rendileandja ei ole kohustatud Sõidukit oma asukohas üle andma ega tagastust vastu võtma puhkepäevadel ja väljaspool Rendilepingus nimetatud ajavahemikku.

2.4. Rendiperioodi alguses kohustub Rentnik enne Sõiduki kasutamist viivitamatult kontrollima järgnevat: (1) Sõidukil väliselt nähtavate kahjustuste puudumist; (2) ükski Sõiduki hoiatustuledest ei anna ohusignaali, mis võib piirata või takistada Sõiduki kasutamist (õlitase madal, pidurid kulunud vms); (3) Sõiduki kõik rehvid on täis ning selle tehniline seisukord võimaldab välisel vaatlusel Sõiduki kasutamist kooskõlas liikluskorralduse seaduste nõuetega; (4) Sõidukiga on kaasas kõik Sõiduki kasutamiseks vajalikud dokumendid; (5) Sõiduki kütusepaagi või aku täituvust, et tagastada Sõiduk samaväärsel tasemel kütuse või aku täituvusega; (6) Sõidukil on kaasas kõik Sõiduki juurde käivad päraldised (nt. ohukolmnurk, tulekustuti, esmaabikarp, varuratas või rehviparanduskomplekt, helkurvest jms). (7) Sõiduk käivitub, selle kasutamisel ei ilmne ebatavalisi helisid sh manööverdamisel või pidurdamisel.

2.5. Juhul, kui Rentnik tuvastab Sõiduki juures mistahes puudusi, millest Rendileandja ei ole teda varasemalt informeerinud, kohustub ta sellest Rendileandjat viivitamatult informeerima. Kui Rentnik jätab Rendiperioodi alguses Sõiduki valduse saamisel Rendileandja informeerimata Sõiduki puudustest, siis loetakse, et need on tingitud Rentnikust kuni Rentnik ei ole tõendanud Rendileandjale objektiivselt usutaval viisil vastupidist.

2.6. Sõiduki üleandmisel Rentnikule Rendileandja asukohas, peab Rentnik Sõiduki üleandmisel üle vaatama. Ülevaatuse käigus tuvastatud Sõiduki seisund, sealhulgas nähtavad kahjustused ning muud Rendilepingu kontekstis olulised asjaolud fikseeritakse kohapeal Rendilepingus. Rendilepingu allkirjastamisega kinnitab Rentnik, et on Sõiduki üle vaadanud, Sõiduk on tehniliselt korras, Rendilepingus märgitud andmed on õiged ning Sõiduki valdus ja vastutus Sõiduki hävinemise, kaotsimineku ja kahjustumise eest ning Sõiduki kui suurema ohu allikaga tekitatud kahju eest on Rentnikule üle antud.

2.7. Sõiduki valdus, juhusliku hävimise riisiko ja Sõidukiga seotud vastutus, sh vastutus Sõiduki kui suurema ohu allikaga tekitatud kahju eest, läheb Rendileandjalt Rentnikule üle Rentnik poolt Sõiduki otsese valduse saamisest. Sellest ajast vastutab Rentnik ka Sõiduki, selle osade või lisavarustuse kadumise, samuti Sõidukis asuva kolmandate isikute vara kahjustumise, hävimise ja kadumise eest.

2.8. Rentnik peab tagastama Sõiduki Rendiperioodi lõpuks kokkulepitud asukohta. Sõiduki tagastamisel kohustub Rentnik veenduma, et: (1) Sõiduk on pargitud vastavalt seaduses kehtestatud nõuetele; (2) Sõiduk ei ohusta teisi sõidukeid; (3) Sõidukist on eemaldatud kõik Rentnikuga seotud vallasasjad; (4) Sõiduk on lukustatud, aknad on kinni; (5) Sõidukis on kõik selle päraldised selleks ettenähtud kohtades, mis olid Sõidukis Rendiperioodi alguses, sh Sõidukiga seotud dokumendid; (6) Sõiduk on seisukorras, mis vastab heaperemehelikule kasutamisele st seisukorras, mis ei ole halvem kui Sõiduki seisukord Rendiperioodi alguses,
arvestades tavapärast kulumist; ja (7) Sõiduk on tangitud sobiva kütusega või aku laetud samas mahus, mis Sõiduki valduse ülevõtmise hetkel. Käesolevas punktis nimetatud kohustuste rikkumise korral kohustub Rentnik tasuma Rendileandjale lisatasu ja leppetrahve vastavalt Rendileandja Hinnakirjale.

2.9. Sõiduki tagastamisel Rendileandja asukohta teostab Rendileandja kohapeal enne valduse ülevõtmist Sõidukile esialgse ülevaatuse. Sõiduki seisund tagastamise hetkel fikseeritakse Rendilepingus.

2.10. Rendileandjal on õigus peale Sõiduki tagastamist esitada Rentnikule Sõiduki tehnilise seisukorra osas nõue peale Sõiduki tagastamist. Vaidluse korral lähtuvad Pooled Sõiduki loomuliku kulumise määramisel Mobire Kulumijuhendist.

2.11. Juhul, kui Rentnik soovib tagastada Sõiduki enne või peale kokkulepitud Rendiperioodi lõppu, kohustub ta sellest Rendileandjat informeerima. Paindliku rendi korral Sõiduki enne kokkulepitud Rendiperioodi lõppu tagastamisel Renti Sõiduki kasutamata päevade eest Rentnikule ei hüvitata.

2.12. Juhul, kui Rentnik ei ole tagastanud Rendileandjale Sõidukit hiljemalt kolme (3) tunni möödumisel kokkulepitud Rendiperioodi lõpust, rakendub Sõiduki kasutamise eest kolmekordne Rendi summa.

2.13. Rendilepingu rikkumise korral, sh Sõiduki tagastamata jätmise korral hiljemalt kuue (6) tunni möödumisel Rendiperioodi lõpust on Rentnikul kohustus anda Sõiduki valdus Rendileandja esimesel nõudmisel üle Rendileandja või Rendileandja poolt volitatud kolmanda isiku valdusse. Kui Rentnik ei anna Sõiduki valdust üle Rendileandja määratud ajal, on Rendileandjal õigus siseneda Sõidukisse, teisaldada Sõiduk Rendileandja valitud asukohta ning hoida Sõidukit oma valduses kuni rikkumise kõrvaldamiseni või Rendilepingu lõppemiseni. Kui Rentnik ei täida Sõiduki valduse üleandmise nõuet ja Rendileandja kasutab õigust Sõiduki valdus ise üle võtta, on Rentnik kohustatud hüvitama Rendileandjale kohustuste rikkumisega tekitatud kahju ning tasuma Rendileandjale Sõiduki valduse ülevõtmise tasu vastavalt Rendileandja Hinnakirjale.

2.14. Sõidukil tagastamisel ilmnenud või varjatud puuduste korral on Rentnik kohustatud hüvitama Rendileandjale tema nõudel puudus(t)e kõrvaldamise kulud Sõiduki tootja ametlikult esinduselt või hooldusettevõtjalt saadud hinnangu alusel.

3. SÕIDUKI KASUTAMINE

3.1. Rentnik peab kasutama Sõidukit heaperemehelikult, hoolikalt ja säästlikult ning järgima kasutamisel Sõiduki tehnilise dokumentatsiooni, tehnilise hoolduse eeskirjade, Sõiduki tootja ja/või Rendileandja ning Rendilepingu juhiseid ja tingimusi.

3.2. Rentnik peab kogu Rendilepingu kehtivuse ajal järgima Rendilepingus kokku lepitud Rendiperioodi keskmist läbisõidupiirangut (edaspidi „Läbisõidupiirang“). Kui Rentnik rikub Läbisõidupiirangust kinnipidamise nõuet, on Rendileandjal õigus nõuda Rentnikult leppetrahvi Läbisõidupiirangu ületamise eest vastavalt Rendileandja Hinnakirjale. Leppetrahv kuulub tasumisele iga Läbisõidupiirangut ületava kilomeetri kohta.

3.3. Rentnik on Rendiperioodi jooksul vastutav Sõiduki korralise tehnohoolduse õigeaegse teostamise eest kui Sõiduki Rendiperiood on pikem kui 30 päeva ja Rendiperioodi vahemikus on ettenähtud Sõiduki korralise tehnohoolduse teostamine. Rentnik on kohustatud viivitamata teavitama Rendileandjat tehnohoolduse teostamise vajadusest.

3.4. Kui Rentnik eirab Sõidukis kuvatavat korralise tehnohoolduse teavitust ja rikub Rendilepingu punktist 4.3. tulenevat Sõiduki korralise hooldusega seotud kohustust, on Rentnik kohustatud tasuma leppetrahvi vastavalt Hinnakirjale.

3.5. Rentnikul on keelatud Sõidukit mis tahes viisil modifitseerida, sh mõjutada Sõidukile paigaldatud elektroonilist riistvaralist seadet, mis turvab Sõidukit ja võimaldab seda digitaalselt rentida sh avada ja lukustada ja registreerib Sõiduki asukoha, Sõidukiga läbitud vahemaa, Sõiduki kasutamise aja, kütuse kasutamise ja muud andmed ja edastab need Rendileandjale.

3.6. Rentnik avaldab ja kinnitab ning nõustub tingimusteta ja tagasivõetamatult sellega, et Rendileandjal on õigus omal äranägemisel kasutada asjakohaseid tehnilisi seadmeid ja lahendusi, eesmärgiga jälgida reaalajas Sõiduki asukohta, Sõidukiga läbitud vahemaad, Sõiduki kasutamise aega, Sõiduki kiirust, kütusekulu ja muid Sõiduki kasutamisega seonduvaid andmeid, sealhulgas neid töödelda kooskõlas asjakohastes õigusaktides toodud nõuetega.

3.7. Rentnik võib Sõidukit kasutada üksnes Eesti Vabariigi territooriumi piires, va kui Rendileandja on Eesti Vabariigist väljumiseks väljastanud Rentnikule kirjaliku või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis kinnituse. Ühelgi juhul ei tohi Sõidukit kasutada väljaspool Euroopa Liidu ja Euroopa Ühtse Majanduspiirkonna riike ja väljaspool Šveitsi Konföderatsiooni. Kui Sõiduki Rentnik kasutab Sõidukit ilma Rendileandja nõusolekuta väljaspool käesolevas punktis nimetatud piirkonda, on Rendileandjal õigus nõuda Rentnikult leppetrahvi ja Renti iga nõusolekuta väljaspool kokkulepitud piirkonda viibitava ööpäeva kohta vastavalt Rendileandja Hinnakirjale.

3.8. Rentnikul ei ole õigust kasutada Sõidukit: (1) õppe- või operatiivsõidukina, rallidel, test- ning võidusõiduvahendina, turvaettevõtte sõidukina või üüri- või rendi sõidukina ega muu nimetamata tasulise teenuse osutamiseks; (2) enamate inimeste veoks kui registreerimistunnistuses või tehnilistes tingimustes lubatud; (3) enama koguse veose transpordiks kui registreerimistunnistuses või tehnilistes tingimustes lubatud; (4) teiste sõidukite (v.a lubatud registrimassiga järelhaagiste) ja muude objektide lükkamiseks või pukseerimiseks; (5) liiklemiseks mitte ettenähtud teel (maastikul, kaldaalal, vees, soisel alal jne) või väljaspool liiklemiseks ametlikult avatud jääteed; (6) nõuetekohaselt kinnitamata kaupade veoks; (7) selliste kaupade / esemete veoks, mille lõhn kahjustab Sõidukit või teeb võimatuks antud Sõiduki kohese uuesti rentimise; (8) liikluskorralduse seaduste vastaselt või muuks seadusevastaseks tegevuseks.

3.9. Sõiduki kasutamisel peab Rentnik: (1) olema vähemalt 23-aastane ning omama kehtivat juhtimisõigust ja vähemalt 2 aastast juhtimisstaazi; (2) järgima kõiki liikluskorralduse seadustest tulenevaid nõudeid ning kui Rentnik kaotab mootorsõiduki juhtimisõiguse, kohustub ta viivitamatult lõpetama Sõiduki kasutamise; (3) tankima Sõidukit vaid Sõidukile vastava (bensiin või diisel) Eesti Vabariigis vedelkütuse jaemüügi tegevusluba omavate ettevõtjate käitavates kütusetanklates müüdava vedelkütusega või elektriautode puhul laadima Sõidukit vaid vastavalt Sõiduki tehnilise dokumentatsiooni nõudeid järgides; (4) Sõiduki juhtimisel sõitma tähelepanelikult, ettevaatlikult, viisakalt ja ohutult, austades teisi liiklejaid ja inimesi, võttes tarvitusele kõik ettevaatusabinõud ja ohustamata Sõidukit, teiste liiklejate, teiste inimeste või nende vara ja keskkonna ohutust; (5) mitte olema mistahes ulatuses alkohoolses joobes (0,00 promilli), narkootiliste või psühhotroopsete ainete mõju all või muul viisil sellises olekus, mis liikluskorralduse seaduste kohaselt ei luba Sõidukit juhtida; (6) kasutama Sõidukit vaid sihtotstarbeliselt. Rentnik ei või Sõidukis vedada plahvatusohtlikke, tuleohtlikke, mürgiseid aineid või inimelule või -tervisele kahjulikke aineid ega kasutada Sõidukis või Sõiduki lähedal kütteseadmeid, lahtist tuld või muid tuleallikaid; (7) mitte vedama loomi, välja arvatud lemmikloomi üksnes selleks ettenähtud transpordipuurides, mille kohustub vajadusel Sõidukisse nõuetekohaselt paigaldama Rentnik viisil, mis välistab lemmiklooma või lemmiklooma transportimiseks kasutatavate vahendite poolt Sõiduki kahjustamise; (8) mitte suitsetama Sõidukis või selle läheduses ega lubama seda teha ka kaassõitjatel (see hõlmab ka elektrooniliste sigarettide, vesipiipude jms kasutamist); (9) kaitsma Sõidukit mistahes ebaseadusliku valduse eest; (10) sõidutama lapsi üksnes istmekõrgenduse/turvatooliga. Rentnik peab laste turvatooli paigaldamisel järgima kõiki tootja juhiseid; (11) tegema kõik võimaliku, et vältida kolmandate isikute seadusest tuleneva pandiõiguse teostamist Sõiduki suhtes, mh informeerima kõiki selliseid isikuid kohe asjaolust, et Sõiduki omandiõigus ei kuulu Rentnikule ning võtma kasutusele kõik abinõud välistamaks pandiõiguste teostamist Sõiduki suhtes; (12) kasutama Sõidukis olevat vara heaperemehelikult ja võtma tarvitusele vajalikud meetmed Sõiduki turvalisuse tagamiseks sh igakordse peatumise või parkimise korral lukustama Sõiduki, sulgema aknad, lülitama tuled ja muusikaseadmed välja; (13) teavitama Rendileandjat viivitamatult kõigist Sõidukile tekkinud kahjustustest, sealhulgas kahjust, mis on tekkinud vägivalla, liiklusõnnetuse või mistahes määrdumise tulemusena ja mis tahes takistustest, mis võivad ilmneda Sõiduki käitamisel ja kasutamisel, mille tulemusena Sõiduk ei pruugi Rendiperioodi lõppedes vastata Rendilepingus kokkulepitud tingimustele.

3.10. Rendileandjal on õigus mistahes ajal takistada Rentnik poolt Sõiduki kasutamist sh lukustada Sõiduk, kui Rendileandjal on põhjendatud kahtlus, et Rentnik on rikkunud oluliselt Sõiduki kasutamise või Rendilepingu tingimusi või Sõidukit ei valda Rendilepingu alusel õigustatud isik.

4. RENTNIKU KOHUSTUSED JA VASTUTUS KAHJUJUHTUMI KORRAL

4.1. Sõidukiga toimunud liiklusõnnetuse, avarii, Sõiduki ja/või selle osade varguse, vigastuse ja/või mistahes muu kahjujuhtumi korral on Rentnik kohustatud tagama, et: (1) kahjujuhtum ja sellega seotud oluline teave (s.h. tunnistajate kontaktid) dokumenteeritakse ja kahjujuhtumist teatatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 24 tunni jooksul, Rendileandja teeninduskeskuse telefonile +372 638 8000 või Eestis lühinumbrile 13 500 ning vastavalt Rendileandja poolt antud juhistele esitatakse teade kahjujuhtumi kohta. Teade esitatakse kas Rendileandjale või vajadusel kindlustusandja(te)le; (2) Rentnik võtab tarvitusele kõik abinõud reisijate ja nende vara, Sõiduki ja selle päraldiste kahju edasiseks piiramiseks ning võimaliku lisakahjustumise vältimiseks; (3) Rentnik tegutseb vastavalt õigusaktides sätestatud korrale ja olenevalt kahjujuhtumi iseloomust teatab sellest viivitamata politseile, päästeasutusele või muule vastavaid päästetöid või kahjujuhtumi asjaolude uurimist teostavale pädevale asutusele; (4) Sõiduk säilib kahjujuhtumi järgses seisundis kuni ülevaatuseni Rendileandja või hooldusettevõtja poolt, Rentnik, Kaasrentnik ja/või Juriidilise isiku esindaja ei lahku Sõiduki juurest kuni kõik Rendilepingu järgsed kahjujuhtumiga seotud kohustused on nõuetekohaselt täidetud; (5) Rendileandjalt küsitakse juhiseid kahju vähendamiseks, Sõiduki hoidmiseks ja säilitamiseks kahjujuhtumi järgses seisundis ning saadud juhiseid järgitakse; (6) klaasikahju korral teatatakse Rendileandjale esimesel võimalusel teeninduskeskuse telefonil +372 638 8000 või Eesti lühinumbril 13 500 või e-posti teel.

4.2. Liiklusõnnetusest või kolmanda isiku õigusvastasest käitumisest tekkinud kahjud kannab Rentnik ulatuses, mida ei kanna kindlustus või Sõiduki Taastamise Korra alusel Rendileandja (sh Omavastutuse määr). Kui kindlustusfirma keeldub kindlustushüvitise väljamaksmisest või Sõiduki Taastamise Kord välistab Sõiduki taastamise Rendileandja kulul, kohustub Rentnik hüvitama Rendileandjale kõik tekkinud kahjud.

4.3. Omavastutuse summa on märgitud Rendilepingus. Omavastutust rakendatakse iga kahjujuhtumi suhtes. Erinevate tegude või sündmuste tagajärjel tekkinud kahjud loetakse erinevateks kahjujuhtumiteks.

4.4. Sõiduki varguse või täieliku hävingu korral on Rentnik kohustatud tasuma Omavastutuse Rendilepingus märgitud suuruses, mis rakendub tingimusel, et Rentnik tagastab Rendileandjale nii Sõiduki võtmed kui ka dokumendid. Kui Sõiduk on varastatud koos võtmete ja/või dokumentidega, on Rentnik vastutus 100% Sõiduki turuväärtusest.

4.5. Sõiduki täishävingu, varguse või kadumise korral määrab Sõiduki turuväärtuse mõistliku aja jooksul kindlaks riiklikult tunnustatud sõidukite hindamise ekspert. Eksperdiarvamuse tellib Rendileandja. Turuväärtus määratakse kindlaks Sõiduki Rentnikule üleandmise hetke seisundi alusel.

4.6. Kahtluste vältimiseks ja sõltumata mujal sätestatust kinnitavad Pooled, et Rendileandja ei ole kohustatud sõlmima Sõiduki suhtes vabatahtlikku (kasko) kindlustuslepingut ega tegema mis tahes muid tehinguid või toiminguid, mis võiks täiendavalt välistada või piirata Rentnik vastutust seoses võimaliku kahjujuhtumiga Rendiperioodil.

4.7. Sõltumata mujal sätestatust on Pooled kokku leppinud, et Rentnik vastutab Rendilepingu alusel: (1) Rendiperioodi jooksul Sõidukile ja/või selle lisavarustusele (sealhulgas varurehv, kärukonks, süütevõti, juhtpuldid jms) tekkinud mistahes füüsilisest vigastusest või lisavarustuse kadumisest tuleneva tekkinud kahju eest, välja arvatud heaperemeheliku kasutamisega seonduv loomulik kulum; (2) võimaliku kahjujuhtumi korral nii otsese varalise kahju kui võimaliku saamata jääva tulu eest, sealhulgas ent mitte ainult Sõiduki pukseerimise või muul moel transportimisega seoses tekkivate kulude eest, kahjujuhtumise käsitlemisega seotud tavapäraste kulude eest ning muude Rendileandja poolt kahjujuhtumiga seoses kantavate võimalike kulude ja kahju eest.

5. MAKSED

5.1. Rentnik kinnitab Juriidilise isiku esindajana, et Juriidilisel isikul on kõik nõuetekohased volitused ja õigused Rendilepingu sõlmimiseks selles sätestatud tingimustel.

5.2. Rentnikul on õigus teostada Rendileandjale ettemakseid Rendilepingust tulenevate kohustuste täitmise tagamiseks, millisel juhul võivad Rentnikule rakenduda Hinnakirjast tulenevad soodustused.

5.3. Rentnik täidab ja tasub kõik Sõidukiga seonduvad rahalised karistused, rahatrahvid ja haldussunnivahendid ning parkimisega seonduvad tasu-, viivistasu- ja leppetrahvinõuded (edaspidi „Trahvid“), ning nende Trahvide administreerimiskulud ja muud kulud, mis tulenevad Rendilepingu jooksul Sõiduki kasutamisest. Rendileandja edastab temale esitatud Sõidukiga seonduvad Trahvi nõuded Rentnikule ning Rentnik on kohustatud need vastavalt Trahvinõude tingimustele tasuma või täitma.

5.4. Kui Rentnik jätab Trahvi tasumata või täitmata ning vastav nõue pööratakse täitmisele Rendileandja vastu, on Rendileandjal õigus: (1) edastada Rentnik kui Sõiduki otsese valdaja andmed inkassoettevõttele või (2) täita nõue ise ning sel juhul on Rentnik kohustatud hüvitama Rendileandjale nõude alusel summad või täitmiseks tehtud kulud ning lisaks sellele tasuma Rendileandjale Trahvi käitlemise tasu vastavalt Hinnakirjale. Rendilepingu lõppemine ei vabasta Rentniku käesolevas punktis nimetatud kohustuste täitmisest.

5.5. Kusjuures Rendileandja ei võta vastutust temale esitatud Sõidukiga seonduvate Trahvi nõuete õiguspärasuse eest. Rendileandjal ei ole kohustust kontrollida, kas Sõidukiga seotud Trahvi nõuetel on õiguslik alus.

5.6. Rentnik kohustub tasuma Rendileandjale viivist mitte rohkem kui seaduses sätestatud kolmekordse viivise määra ulatuses iga viivituses oldud päeva eest kuni võlgnetava summa täies mahus tasumiseni. Viivise arvestus algab maksetähtpäevale järgnevast päevast ja lõpeb võlgnetava summa täieliku tasumise päeval (kaasa arvatud).

5.7. Leppetrahvi ja/või viivise tasumine ei vabasta Rentniku Rendilepingust tuleneva kohustuse täitmisest. Rendilepingu rikkumise korral võib Rendileandja nõuda leppetrahvi tegelikust kahjust ja rikkumise vabandatavusest sõltumata. Kui Rentnik on vastavalt seadusele või Rendilepingule kohustatud hüvitama Rendileandjale viimase poolt tehtud või tehtavad kulutused või tekitatud kahju, peab kohustatud Rentnik niisugused kulutused või kahju hüvitama 14 päeva jooksul arvates õigustatud Poolelt nõude saamisest.

5.8. Kõigile Rendileandja poolt kehtestatud tasudele lisandub seaduses kehtestatud määras käibemaks, kui seadusest ei tulene teisiti.

6. VASTUTUS

6.1. Kui Rendilepingus ei ole sätestatud teisiti, vastutavad pooled Rendilepingust tuleneva kohustuse rikkumise eest täies ulatuses. Juriidiline isik on lisaks Rentnikule Rendilepingu pool, keda esindab Rentnik. Rentnik avaldab ja kinnitab, et Rendileping on sõlmitud Juriidilise isiku majandus- ja kutsetegevuseks. Rentnik vastutab Rendilepingu alusel Juriidilise isiku käitumise ja temast tulenevate asjaolude eest nagu oma käitumise või endast tulenevate asjaolude eest.

6.2. Sõiduki puuduste esinemise korral, samuti juhul, kui Sõiduki kasutamine on muul viisil takistatud asjaolu tõttu, mille eest vastutab Rendileandja, on Rendileandja vastutus piiratud puuduse või takistuse tõttu Rentnikule tekkinud otsese varalise kahju hüvitamisega, mida Rendileandja pidi ette nägema.

6.3. Rendileandja ei ole kohustatud hüvitama Rentnikule tekkinud kaudset kahju, sh kahju, mis võib olla seotud tehingute või toimingutega, milleks Rentnik Sõidukit kasutab, ega mittevaralist kahju, sh saamata jäänud tulu, mainekahju jmt. Sõltumata mujal Rendilepingus sätestatust on Rendileandja vastutus käesoleva Rendilepingu alusel piiratud summaga EUR 500.

6.4. Juhul, kui Rentnik rikub Sõiduki kasutamisel Rendilepingu ja/või muude kindlustus- ja/või muid kohalduvaid tingimusi, kohustub Rentnik hüvitama Sõidukile või Sõidukiga tekitatud kahju Rendileandjale ja/või teistele kahju kannatanutele täies ulatuses.

6.5. Juhul, kui Rentnik tagastab Sõiduki sellises seisukorras või viisil, mis ei ole kooskõlas käesoleva Rendilepingu tingimustega, kohustub Rentnik tasuma Rendileandjale sõltuvalt Sõiduki puudustest Hinnakirjas kehtestatud lisatasusid ja leppetrahve.

6.6. Rentnik ei vastuta Rendileandja ja/või kolmanda isiku süül aset leidnud rikkumise või tekitatud kahju eest, välja arvatud juhul, kui Rentnik vastutab sellise kolmanda isiku tegude eest Rendilepingu alusel.

6.7. Rentnik ei vastuta Sõiduki rikete eest, mis on tingitud varasemast kasutamisest, käitamisest või tavapärasest kulumisest, tingimusel, et Rentnik annab sellisest rikkest viivitamata Rendileandjale ühe olemasoleva kontaktkanali kaudu teada ja järgib seejärel Rendileandja edasisi juhiseid.

6.8. Juhul, kui Rentnik mistahes kinnitus tema poolt Rendilepingu sõlmimise kohta Juriidilise isiku esindajana osutub ebaõigeks, kohustub Rentnik hüvitama kogu sellest tuleneva Rendileandja kahju, sh võimaliku kahju ja kulud, mis seonduvad sellega, et Rendileandja on esitanud Rendilepingu alusel arveid Juriidilisele isikule ning on pidanud sellest lähtuvalt käibemaksuarvestust. Rentnik kohustub muuhulgas täies ulatuses hüvitama Rendileandjale sellest tulenevad võimalikud Maksu- ja Tolliameti poolt esitatavad nõuded Rendileandja vastu.

7. RENDILEPINGU TÄITMISE PEATAMINE JA ÜLESÜTLEMINE

7.1. Kui Rentnik rikub Rendilepingu tingimusi või on viivituses Rendilepingu alusel tasumisele kuuluva mistahes makse tasumisega, on Rendileandjal õigus peatada Rendilepingu alusel enda kohustuste täitmine, sh tühistada juba sõlmitud kokkulepped Sõiduki kasutamiseks Rendiperioodi jooksul. Rendileandja informeerib Rentniku Rendilepingu täitmise peatamisest.

7.2. Rendileandja tühistab Rendilepingu täitmise peatamise, kui Rentnik on täitnud kõik Rendileandja Rendilepingust tulenevad nõuded ning Rendileandja on veendunud, et Rendilepingu täitmise jätkamisel täidab Rentnik edaspidi Rendilepingu tingimusi nõuetekohaselt.

7.3. Rendileandjal on õigus Rendileping erakorraliselt ja ette teatamata üles öelda, kui Rendileandjalt ei saa mõistlikult eeldada Rendilepingu täitmisega jätkamist, mh juhul, kui: (1) Sõidukit juhtis isik, kellel puudus selleks õigus; (2) Sõidukit kasutatakse vastuolus Rendilepingu tingimustega; (3) Sõidukit juhtis isik, kelle alkoholisisaldus veres oli suurem kui 0,00 promilli või narkootiliste ainete või psühhotroopsete ainete mõju all sh peale kahjujuhtumi toimumist; (4) Rentnik põhjustas Sõidukile kahju tahtlikult või raske hooletuse tõttu; (5) Rentnik ei täida seadusest tulenevaid nõudeid peale liiklusõnnetuse toimumist sh juhul, kui Rentnik lahkus liiklusõnnetuse toimumise paigast; (6) Rentnik kasutab Sõidukit kuriteo vahendina või Sõiduk on mis tahes muul viisil seotud kahtlustusega kuriteo toimepanemises.

7.4. Rentnikul on õigus Rendileping igal ajal ilma ette teatamata üles öelda Sõiduki tagastamisega Rendileandjale. Tasutud Renti Sõiduki kasutamata jäetud aja eest Rendileandja ei tagasta.

7.5. Rendilepingu lõppemine ei vabasta Rentniku ega Juriidilist isikut selle kehtivuse ajal tekkinud kohustuste ning selliste kohustuste, mille sisuks on reguleerida poolte õigusi ja kohustusi peale Rendilepingu lõppemist, täitmisest.

8. LÕPPSÄTTED

8.1. Rendileandja töötleb isikuandmeid vastavalt kehtivatele õigusaktidele ja Rendileandja Privaatsuspoliitikale, mis on kättesaadav Rendileandja Veebilehel.

8.2. Tulenevalt muudatustest õigusaktides või seoses muudatustega Rendileandja poolt osutatavates teenustes või tehnilistes lahendustes on Rendileandjal õigus igal ajal käesolevaid Üldtingimusi muuta. Rendileandja Üldtingimused loetakse muudetuks, kui need on tehtud Rentnikule kättesaadavaks kas Rendileandja Veebilehel või neist on Rentniku informeeritud muul viisil. Kui Rentnik jätkab Sõiduki(te) kasutamist peale Üldtingimuste muudatuste jõustumist, loetakse Rentnik Üldtingimuste muudatustega nõustunuks.

8.3. Rendileandja võib igal ajal ühepoolselt muuta Hinnakirja, mis on kättesaadav Rendileandja Veebilehel.

8.4. Rentnikul puudub õigus anda Rendilepingust tulenevaid mistahes õigusi üle kolmandatele isikutele ega loovutada Rendilepingust tulenevaid nõudeid kolmandatele isikutele. Sellise õiguse kasutamise korral saab Rendileandja esitada väidetavale nõude omandanud isikule nõude lõppemise vastuväite.

8.5. Rendileandjal on õigus loovutada käesolevast Rendilepingust tulenevaid õigusi kolmandatele isikutele.

8.6. Rendilepingule kohaldatakse Eesti õigust.

8.7. Kõik Rendilepingust tulenevad vaidlused, mida Pooltel ei õnnestu lahendada läbirääkimise teel, lahendatakse Harju Maakohtus. Tarbijal, kelle elukoht on Euroopa Liidus, võib Rendilepinguga seoses esitada nõude oma tarbijaõiguste kaitseks selles liikmesriigis, kus on tarbija elukoht. Lisaks võib tarbija kasutada õigust esitada asjakohane avaldus ka oma kohalikus tarbijakaitseasutuses või Euroopa Komisjoni internetipõhise vaidluste lahendamise platvormi kaudu aadressil http://ec.europa.eu/odr