Sõida automaksuvabalt kuni 5 aastat! Vaata lisa

Kui tihti tuleks autot pesta?

Jaga teistega:

Auto pesemine võib tunduda küll tüütu kohustusena, kuid tegelikult on see üks olulisemaid asju, mida auto väärtuse hoidmise ja kvaliteedi säilimise heaks teha saad. Nii nagu igapäevane köögi koristamine, nõuab see järjekindlust ja visadust, et luua hea enesetunne ja läikivpuhas lõpptulemus.

Auto puutub iga päev kokku igasuguse mustusega: tolm, putukad, lindude väljaheited, pori ja saastained. Kui autot ei pesta, ladestub mustus auto kihtidesse ning rikub auto värvi, kahjustades värvikihi all olevat metalli. Seega auto pesemine ei ole oluline vaid silmailu jaoks, vaid ka sõiduki heaolu ja säilimise tarbeks.

Kuidas autot pesta?

Auto pesemiseks on vaja õigeid vahendeid. Kõik algab alati õigete pesuvahendite valikust – auto pind on justkui inimese nahk.

Valede vahendite, näiteks köögirätiku või nõudepesuvahendi kasutamine auto puhastamiseks võib värvi hoopis kahjustada. Seega kui auto puhastusvahenditesse juba investeerida, siis pigem kvaliteetsetesse.

Kui vahendid olemas, saab pesemisega pihta hakata:

  1. Alusta pesemist velgedest, kuna need on reeglina kõige mustemad – nii ei satu mustus puhastele kereosadele. Kasuta selleks palju vett ning spetsiaalset harja või käsna.
  2. Kasta auto kere korralikult märjaks ning siis hakka seebitama.
  3. Pese piirkondade kaupa: alusta katusest ja liikudes allapoole.
  4. Seebita ja loputa vaheldumisi. Loputa vahepeal käsna veeämbris, et eemaldada seal sees olev mustus ning seejärel tee käsn uuesti seebiseks ja jätka pesemist.
  5. Peale piirkonna seebitamist loputa piirkond veega üle, et ei jääks pesuvahendi plekke.
  6. Kui masina kere on puhas, kuivata see spetsiaalsete niiskust imavate lappidega.

Veel nõuandeid auto pesemiseks:

  • Pargi auto varju ning hoia auto kere pesemise ajal märjana, et ei jääks plekke.
  • Pesemise ajaks fikseeri sõiduki kojamehed üles, sule aknad ja uksed.
  • Ära pese auto kere ja velgi sama käsnaga.
  • Pestes suuna voolik allapoole, et vesi voolaks maha ega tungiks tihendite vahelt sisse.

Ühtlasi ei tohi ära unustada auto puhastamist seestpoolt. Äärmiselt oluline on puhastada ka autoistmeid ja vinüülpindu. Selleks sobivad näiteks tolmuimeja ja spetsiaalsed puhastuslapid. Vahetevahel tuleks eemaldada ka jalamatid ja need suuremast tolmust ja mustusest puhtaks raputada. Samuti tuleks puhtuse hoidmiseks kokku korjata istmete alla kukkunud ja uksesahtlitesse asetatud prügi ning niiske lapiga uksepakud üle tõmmata, kuna sinna koguneb jalanõudest tulev mustus. Sama lugu on kõigi peeglite ja akendega – nende puhtus tagab lisaks silmailule ka parema nähtavuse.

Kui tihti autot pesta?

Auto pesemise tihedus sõltub mitmetest asjaoludest, näiteks millistel teedel sa peamiselt sõidad ning kus oma autot pargid. On suur vahe, kas sõidad kruusateel või kiirteel, maal või linnas.

Auto välimise ilu ja kestvuse kindlustamiseks oleks hea oma autot pesta kaks korda kuus. Kes oma auto välimust eriti kõrgelt hindavad, pesevad autot iga nädal või sagedamini, kuid eelkõige tuleks juhinduda vajadusest oma autot pesta ning kasutada selleks õigeid vahendeid.

Puhas auto on ilus auto, olenemata selle margist või disainist!