Kuigi ilmad on veel talviselt lumised, annab pilve vahelt piiluv päike ja katuste pealt sulav lumi märku kevade saabumisest. Seega tasub hakata mõtlema ka selle peale, kuidas auto peatselt saabuvaks kevadeks ette valmistada.
Talverehvide vahetamisega ei tasu liialt kiirustada, kuna märtsikuu ilm võib veel pakkuda ootamatult libedaid teid. Siiski tasub rehvivahetuseks aeg varakult märtsikuusse broneerida, sest naastrehvidega võib Eesti teedel sõita kuni 31. märtsini. Lisaks rehvivahetusele tasub aga eraldi tähelepanu pöörata kojameestele, auto esiklaasile ning talve jooksul tekkinud niiskusele autosalongis.
Klaasipuhastajate hooldus
Klaasipuhastajad ehk rahvakeeli kojamehed saavad talvekuudel tunda eriti ekstreemseid ilmastiku olusid – küll sajab vihma, siis külmetab, küll ulub tuul ja sirab talviselt karge päike. Lisaks sellele kahjustab kojamehi teedelt klaasile sattunud sool.
Kõige ebamugavam on autojuhtide jaoks talvel kinni jäätunud kojamehed. Neid jõuga lahti kangutades või kaabitsaga kraapides on aga suur oht kojamehi kahjustada. Levinud viis selle takistamiseks on kojameeste püstisesse asendisse jätmine, ent see kahjustab kohamehi vaat et rohkemgi – vastu klaasi suruv vedru venib välja ja lõpuks ei pühi hästi ka uued labad. Eksperdid soovitavad pigem kasutada spetsiaalseid kojamehekatet või kogu auto katet, mis ei lase jääl tekkida.
Kui aga kevade saabumisel märkad, et kojamees jätab esiklaasi triibuliseks või ei pühi seda ühtlaselt, tasub soetada uued kojamehed. Siis võid olla kindel, et esiklaas on puhas ja nähtavus ka kevadise ereda päikesega hea.
Kontrolli esiklaasi
Kevadilmade saabumisel tasub kindlasti üle kontrollida, kas auto esiklaas on terve. Kahjustunud esiklaas võib oluliselt vähendada autojuhi nähtavast. Ka väikesed kriimud, täkked või mõrad esiklaasil võivad olla ohtlikud, kuna kevadine tavalisest madalamalt paistev päike või vastutuleva sõiduki tulede valgus murdub kahjustuste tõttu teisiti ning võib pimestada autojuhti.
Niiskuse eemaldamine salongist
Kui aknad muutuvad autos tihti uduseks, annab see märku auto salongi tekkinud niiskusest. Niiskus satub kõige sagedamini salongi just talvel, kui toome jalanõudega autosse lund, mis koguneb niiskusena näiteks jalamattidesse, kuid ei kuiva külmade ilmade tõttu täielikult ära.
Niiskusest lahti saamiseks tuleks soojemate ilmade saabumisel hakata kasutama konditsioneeri – see aitab kuivatada niiskeks jäänud pindasid ja jalamatte. Soovitatav on ka jalamattide toas kuivatamine.
Nõuandeid ja nippe, kuidas auto kevadeks ette valmistada leiad ka siit.