Jaanus:”Autoliising on eilne päev”

Jaga teistega:

Tuleb tõele au anda, et täisteenusrendi mõiste oli mulle alguses võõras. Paratamatult hüppasid pähe küsimused, kus on konks, peidetud kulud ja muu taoline, mis näiliselt liiga heade pakkumiste puhul ikka kõigil tekib. Isiksusetüübilt eelistan pigem vana ja tuttavat, mitte uut ja tundmatut. See on ilmselt ka põhjus, miks täisteenusrendist olin seni hoidunud.

Eluaegne liisingu kasutaja

Ettevõtjana olen autoliisingut kasutanud kahekümne aasta jooksul mitmeid kordi, nii töö- kui ka isiklike autode puhul. Autoliisingu protsessi tunnen küllaltki hästi, koos selle kõikide plusside ja miinustega.

Mobire kliendiks sain juhuse tahtel. Võtsin alles kuu aega tagasi pankadest autoliisingu pakkumisi ning olin end juba järjekordseks liisingprotsessiks ette valmistanud. Ent just samal ajal hakkas viimase aja “kuumim” intressimäär euribor hüppeliselt kasvama. Liisingupakkumised muutusid võrreldes eelnevate kordadega liiga kalliks.

Otsustasin pisut ringi vaadata. Olin Mobirest teadlik juba pikalt, seega küsisin pakkumist ka sealt. Ehkki enne pakkumise nägemist oli minus teatav hulk skeptilisust, siis pärast pakkumisega tutvumist hakkas matemaatika pihta – esmalt peas, hiljem Excelis. Olles kõik kulud võrdlusse lisanud ja arvestades ettevõtte omapära, langetasin pikalt mõtlemata otsuse Mobire kasuks.

Ei mingit bürokraatiat

See, mis edasi juhtus, oli minu jaoks vägagi üllatav. Kui autoliisingu protsess on pikk ja koosneb mitmetest toimingutest, nagu näiteks pankadele ettevõtte finantsnäitajate saatmine ning põhjendamine, miks ettevõttes teatud otsuseid on tehtud, siis panin end samuti valmis kõiksugu dokumentide edastamiseks. Minu suur ja positiivne üllatus oli see, et tegelikult midagi eriti ei nõutudki, piisas ühest digiallkirjast lepingule ja teisest üleandmisaktile. Auto üleandmine võttis suurepärase klienditeeninduse taustal kokku viis minutit. Mitte ühtegi bürokraatlikku sammu, tühja paberimäärimist või põhjendamist, miks ettevõte ikkagi autot vajab. See kogemus oli tõeliselt värskendav.

Määrav tegur

Mis siis ikkagi määravaks sai? Kuna tasun igakuiselt kodulaenu, siis tunnen euribori mõju igakuiselt teravalt. Autoliisingut, mis oleks taas euriborist sõltuvuses, oleks lihtsalt liiga riskantne võtta. Siis korraga sõltub kogu elu euriborist ja see ei tundu mõistlik valik. Kui liita autoliisingu kõrgele intressile juurde ka kulud korralistele hooldustele, rehvidele ja pidevalt kallinevatele kindlustusteenustele, saab üsna kiirelt selgeks, et autoliising on tänases majanduskliimas risk, täisteenusrent seevastu on optimaalne viis, kuidas kulusid kontrollida.

Ilmselt iga ettevõtja nõustub, et aeg on kõige hinnalisem vara ja seda on alati puudu. Ka siin domineerib täisteenusrent tugevalt autoliisingu vastu. Isegi auto hooldus, rehvivahetused, kindlustamine jms kulutab palju väärtuslikku aega, täisteenusrendi puhul saab selle ajaga midagi mõistlikumat teha.

Kaalutletud otsus

Toon tähtsuse järjekorras välja aspektid, mis aitavad täisteenusrendi kasuks otsustada. Minu üheksast aspektist võitis Mobire kõigis kategooriates. Soovitan soojalt ettevõtjatel kaaluda Mobiret kui head alternatiivi autoliisingule. Vähem bürokraatlikku aruandlust, fikseeritud kulud ning mis kõige tähtsam – rohkem aega ettevõtluseks. Mina olen rahul.

Muretut sõitu!

Jaanus

Tutvu Mobire täisteenusrendi pakkumistega SIIN