Mariann:”Sain ise valida, millist autot tahan!”

Jaga teistega:

Treimannaka Mallukas on Eesti ühe enim loetuma blogi autor, abikaasa ja kolme lapse ema. Mariann soovis väga endale uut autot ning otsutas pöörduda meie poole. Loe aga ise lähemalt, mis ta täisteenusrendist ning oma uhkest autost arvab. 

Viie päevaga auto kätte

Mega paljud on mu käest ka seda küsitud, et mis moodi see autorendi värk käib ja mille poolest see liisingust erineb. Ma ütlen ausalt, et alguses ei saanud ma ka ise eriti aru ja kui esimesel korral Mobire lehele sattusin, siis panin selle kiiresti kinni ka. Tundus täitsa jabur maksta iga kuu palju raha ja siis lõpuks isegi mitte autot endale saada, erinevalt liisimisest. Aga häda ajas härja kaevu – ma lihtsalt ei saanud liisingut ja kuna ma uut autot tahtsin, siis ma mõtlesingi, et uurin siis veidi põhjalikumalt täisteenusrendi teenuseid ja olemust. Ja kui mõnda aega kodukal ringi vaadanud olin, kirjutasin neile, sõlmisin lepingu ja juba viie päeva pärast oli tuliuus Peugeot 5008 mind ootamas.

Mis see täisteenusrent siis on?

Noh, eks te saate kogu selle info kenasti Mobire.ee kodukalt ise ka teada, aga põhimõtteliselt maksad sina fix summa, sõidad autoga nii mitu aastat kui tahad ja siis pärast annad auto tagasi ja saad uue võtta kui tahad. Pmst sama asi nagu liisimine, ainult, et rohkem selline mugava inimese värk. Kõik asjad on su fix hinna sees ja puuduvad sellised väljaminekud, mis liisimise korral tekiksid. Minu auto saab sealt 499€ eest kuus ja sellele lisaks läheb mul vaid kütus. Kõiksugu hooldused, kindlustused, rehvid ja rehvivahetused ja hoiustamised on Mobire poolt. Näidispakkumistega saab tutvuda SIIN.

Nii paljud ohkisid, et issand, aga sa ei saa seda autot pärast endalegi, aga eee… ma ei tahagi teda endale ju. Paari aasta pärast vahetan jälle uuema vastu välja ja elan jälle selle “võõra” autoga edasi. Ega enamik vist ju liisinguautosid ka endale ei jäta, vaid vahetavad uue vastu välja mingi aeg. Pmst sama asi.

Minu jaoks oligi see otsustav, et nad olid kohe valmis lepingu tegema – erinevalt krdi liisimiskatsetustest, mida ma lõpuks ei saanudki. Pangaga suheldes jäi mulle selline vaib, et mida ma, vallavaene siin üldse tahan ja mis uuest autost ma üldse räägin, et jätku ma nad kenasti rahule. Mobires olidi kohe mega sõbralikud, vastati mu küsimustele, tehti pakkumine ja oligi korras. Sain ise valida, mis värvi/millist autot tahan ja mingi viie päevaga umbes oli auto mul juba käes. 2019 aasta auto, tutikas, läbisõit oli saades 2 km, nüüd on mingi 3000. 

Lihtne ja mugav süsteem ja tegelikult ma ei tea, läheks mulle ikka sama palju maksma kui liising. Mitte, et mul üldse validagi oleks võimalik, haha. Aga no kes veel ei tea, siis tõesti selline võimalus on olemas, kui ei taha/saa liisida autot mingil põhjusel. Maksad oma fix tasu ja kasutad autot. Easy! Ei pea endale kindlustusi tegema, ega miskit. Kõike teeb sinu eest Mobire.

Arutati, et kas ma ikka ise üldse seda teenust kasutan, või sain tasuta, et teistele lihsalt seda mõtet pähe parseldada. Pean pettumuse valmistama – mul on leping ja maksan ise samamoodi kuutasu (see on mul lihtsalt veidi soodsam, sest lubasin autole Mobire kleepsud panna).

Miks Peugeot 5008?

Esiteks mul oli vaja seitsmekohalist autot, et me kõik enda pudinatega sinna sisse ära mahuks. Mu ideaal oli midagi sellist, kus istmete vahel on vahe, nagu Chrysler Voyageril, aga “leppisin” ka sellega, kuhu saan kolm last teise ritta korraga ära panna.  Sõelal olid Peugeot 5008 ja Renault Espace, aga nad olid üsna tasavägised. Valiku määras see, mida Mobires pakkuda oli ja nõnda mulle tundus, et kuigi tal pole seda ideaalset istmeasetust, siis käib nii kah, et kõik ühes reas. Peugeot oligi valitud. Muidugi nüüd ma tean, et tegelikult saab neile kirjutada ja öelda, et vot, tahaks SEDA autot ja siis nad sebivad sulle suht ükskõik millise uue auto, mis Eesti turul on. Seega ma ei saa välistada, et ehk ma mingi hetk hoopis seda Espace proovin!

Tegelikult saaks ma praegu Peugeotil kolmanda rea ka alla võtta ja Mari sinna panna, kui oleks vaja veel nt mõnda täiskasvanut peale Kardo ja minu autosse mahutada, aga siiani pole seda vaja läinud ja lapsed on kenasti teises reas rivis. Kuigi see Espace on veits mahukam.

Lende pidi minu taha istmele minema, sest tema tool (Axkid minikid) võtab autos päris palju ruumi. Õnneks mind ei häiri üldse, et mu tool veits eespool olema peab ja ma saan mugavalt sõita. Marta jäi keskele, sest tal see isofixiga turvahälli alus ja seda pole eriti mugav sealt ära võtta, juhuks kui vaja olema peaks. Mari tool on kõige lebolt liigutatavam ja tema istub siis kõrvalistuja (Kardo) taga. Ma nüüd olen temaga mitu head kuud ringi sõitnud ja ma olen tõesti väga rahul – mugav auto on ja lisaks ka mega ruumikas. Kui kolmandat rida mitte avada, siis on pagass mega suur. Näiteks mahub sinna lebolt suur jooksuvanker ja jääb ruumi ülegi.

Ja eks auto välimus on maitseasi, aga minule meeldib see auto väga. Suur ja must ja ilus. Ja see, et ta mugav ja mahukas on, on lihtsalt kirsiks tordil. Et kui ma temaga sõidan, siis ma tunnen, et äge on noh! Kõva muti tunne.

Turvaline ka, sest sõita aitab tagurdamiskaamera, tuluke peeglil hoiatab selle eest, kui keegi su pimenurgas on ja isegi seda ta ütleb sulle, kui talle tundub, et sa teel viltu sõidad, et sa rohkem ridade vahel oleks. Noh, hoolitseb ja poputab see auto, mulle meeldib, kui miski mu elu lihtsamaks teha tahab. Muuseas, turvalisusest rääkides: 2016 aastal sai Peugeot 5008 ANCAP turvatestides päris hea skoori. 86%  ulatuses sai ta punkte täiskasvanud sõitja turvalisuses, 85% laste turvalisuses ja 67% jalakäia turvalisuse testis. Päris hea!

Vot sellised lood minu autost ja sellest, kuidas ma ta sain. Kui teie ka mõtlete, et tahaks Mobirest auto rentida, siis öelge neile ka salasõnana “mallukas” ja saate koos autoga tasuta kingituseks kaasa 100€ Alexela kinkeka, et oma uue autoga kohe üks mõnus roadtrip teha.