Ants Rootslane: miks omada autot, kui saab ka rentida?

Jaga teistega:

Seni  autot omanud Ants Rootslane vahetas suvel olude sunnil oma auto Mobire täisteenusrendiauto vastu. Peale kolme kuud testimist näeb ta ennast ka edaspidi autot hoopis rentimas.

Terapeut ja hüpnotisöör Ants Rootslane elab aktiivset noore inimese  elu – aastas sõidab ta keskmiselt autoga umbes 50 tuhat kilomeetrit ning seetõttu vahetab ka oma autosid umbes iga pooleteise aasta tagant. Suve hakul tekkis olukord, kus Ants oli maha müünud oma senise auto, ent ei ostnud veel uut. Nii jõudiski ta Mobire täisrenditeenuseni, mis võimaldab uut või vähekasutatud autot rentida fikseeritud kuumaksega. Esialgu plaanis ta rendiautot kasutada vaid ajutiselt mõne kuu vältel, kuid peale kolme kuud kasutamist tunneb ta, et soovib ka edaspidi  auto omamise asemel hoopis seda rentida.

Sõprade soovitusel osutus Mobire autopargist Antsu valikuks Toyota RAV4, mille seltsis juba omajagu sõidukilomeetreid kogunenud on, kuid sellegipoolest on Ants endiselt üllatunud taolise teenuse mugavuses ja sellega kaasnevas kindlustundes. Otsuse tegemine ei olnud aga Antsu sõnul sugugi lihtne. “Võiks arvata, et rendiautode valikus on eelkõige teada tuntud töökindlad automargid, kuid Mobire autopark üllatas oma laia valikuga – valikus on nii väiksemaid kui suuremaid mudeleid, linnamaastureid, elektriautosid ning ka luksuslikumaid autosid. Škoda, Toyota, BMW, Mercedes või Tesla – vali millist vaid soovid,” kirjeldas Rootslane.

Kindlustunne 24 tundi ööpäevas

“Ma sõidan igapäevaselt küllaltki pikki vahemaid ja lisaks on mul maakodu Võrumaal, seega on minu jaoks oluline, et mis iganes ja kus iganes mu autoga juhtuma peaks, siis ei jää ma kuhugi hätta,” tõi Ants välja enda jaoks olulise aspekti täisteenusrendi puhul. Nimelt tagab Mobire kliendile ööpäevaringse abi kõigi sõidukiga seotud küsimuste või ettetulevate probleemide korral.

“Ma olen alati olnud väga halb auto olmeprobleemide lahendamisel – rehvivahetus ja kõik taolised asjad on mul iga kord absoluutselt viimasele minutile jäänud, aga nüüd just sain reisilt tagasi tulles Mobire teeninduselt kõne, et peaksime rehvid ära vahetama – see oli minu jaoks eriline üllatus,” kirjeldas Ants hiljutist seika oma hoolika kliendihalduriga. Nimelt hoiavad täisteenusrendi puhul spetsialistid pidevalt näpuga järge, et kõik vajalikud autoga seotud toimingud saaksid tehtud ning pakuvad ise ka vastavad ajad välja. Auto hoolduse, tehnilise rikke või avarii korral tagab Mobire kliendile alati asendusauto.

Rahalised kulud kontrolli all

Autot omades võivad mõnikord sellele kuluvad summad üle pea kasvada – nii kasvas tänases majanduslikus seisukorras Antsu autoliising euribori tõusu tõttu 600lt eurolt 800le. “Mul on Mobires sõlmitud fikseeritud kuumaksega leping, kus makse püsib muutumatuna kogu rendiperioodi jooksul ja mille sisse on arvestatud ka kõik lisanduvad kulud, seega üllatusi ei ole ning tean täpselt, kui palju kulutusi mul seoses autoga igakuiselt on,” ütles Ants.

“Seetõttu sobib Mobire hästi rahatarkadele inimestele, kes soovivad selget ülevaadet oma autokuludest ja tahavad vältida ootamatuid ja suuremaid väljaminekuid auto peale,“ lisas ta.

Täisteenusrent sobib igaühele

“Ilmselt ei leidu inimest, kes kõiki rendiga kaasnevaid mugavusi ei sooviks – aega ja närvirakke jääb oluliselt rohkem alles ning kes neid ikka sõiduki peale kulutada raatsiks,” kirjeldas ta. Olulise sihtrühmana tõi ta siiski välja aktiivsed inimesed, kes soovivad võimalikult vähest ajakulu auto hooldusele. Ta lisab, et Mobire täisteenusrent on ka paindlik, sest soovi korral saab auto tagastada, uue vastu vahetada või välja osta juba enne rendiperioodi lõppu.

“Ma kujutan ette, et eriti mugav on see teenus aktiivsetele naistele, kuid miks mitte ka meestele, kes ise autodega eriti sina peal ei ole – eksperdid teevad kogu autohooldusega soenduva nende eest suurima heameelega ära ning autoomanikule jääb vaid sõidurõõm,” ütles Ants.

Rohkem infot Mobire täisteenusrendi kohta leiad SIIT