Kas osta või rentida autopark?

Jaga teistega:

Firmaauto on juba nii tavapärane nähtus, et tihtipeale me ei mõtlegi, et auto on kõige paindlikum, usaldusväärsem ja kuluefektiivsem võimalus liikumiseks. Pea kõik ettevõtted sõltuvad mingil moel transpordist, olgu see siis seotud kaupade või inimeste liigutamisega. Autode ostmise asemel on aina populaarsemaks muutunud erinevad renditeenused. On mitmeid põhjuseid, miks autode ostmise asemel otsustavad ettevõtted hoopiski rentimise kasuks.


1. Autode ostmisega paneb ettevõtte suure hulga raha “kinni”
Kui ettevõttel on plaanis autod laenu abiga soetada, siis sissemakset on igal juhul tarvis ning lisandumas on ka veel kõikvõimalikud laenu teenindamisega seotud kulud. Ostes aga autod ise täie summa ulatuses välja, on ettevõtte just pannud pikaks ajaks autode alla kinni suure rahasumma, mida saaks hoopiski kasutada investeerimiseks ja ettevõtte väärtuse kasvatamiseks.

2. Rendifirmad saavad autod ja teenused soodsama hinnaga kui Sina
Kuna rendifirmadel on kindlad pikaaegsed partnerid ning teenuseid ja autosid ostetakse suuremas mahus ja suurtes kogustes, siis on hinnad soodsamad. Nendest soodushindadest saavad osa ka rendiettevõtete kliendid.

3. Ettevõtte isiklike autodega on seotud suuremad ajalised ja rahalised kulud
Sõidukite omamise ja haldamisega seoses on ettevõttel palju kulutusi ja kõike ise tehes kulub ka palju aega. Seetõttu võibki olla vajalik võtta palgale eraldi inimene, kes tegelekski vaid ettevõttele kuuluvate autodega (kindlustus, kahjukäsitlus, hooldus, hädaabi, asendusauto, rehvivahetus, kulumaterjalid jms). Ilmselt on iga raamatupidamisosakond õnnelik, kui sadade tšekkide asemel laekub hoopis üks arve, kus kõik autoga seotud kulud juba sees.

4. Täisteenusrent kaitseb hinnatõusu eest
Täisteenusrendi teenusel on kindel fikseeritud kuumakse, mis kaitseb erinevate sõidukiga seotud teenuste hinnatõusu eest. Seega on rentimine inflatsioonikindel ja võimaldab lihtsamat eelarvestamist, kuna kõik maksed on ühes arves.

5. Rentides on võimalik sõidukit rendiperioodi keskel tagastada
Uus auto kaotab salongist välja sõites olulise osa oma hinnast ja seetõttu pole mõistlik kohe uusi autosid müüma hakata, kui selgub, et valitud sõidukid polegi mingil põhjusel ikka päris sobivad. Rentides on paindlikud tagastusvõimalused rendiperioodi keskel.

6. Tegevuskulu vs kohustus 
Ettevõtte jaoks on autode soetamiseks võetud laen kohustus, kuid rendimaksed on tegevuskulu.