Kuidas sel aastal ettevõtte autokuludelt säästa?

Jaga teistega:

Iga ettevõte soovib kulusid kokku hoida ja kindlasti tasub sel eesmärgil pöörata pilk ka firmaautode poole. Võimalusi säästmiseks on mitmeid ja siinkohal tutvustamegi üsna kiirelt kokkuhoiuefekti pakkuvaid nippe. Vaata üle 5 soovitust, kuidas autokuludelt säästa.

1. Vali sobivad sõidukid
Kõige olulisem on valida ettevõtte vajadustele ja võimalustele vastavad sõidukid. Kui enamik sõite on seotud linnasisese liiklemisega, siis sobivad väikese mootoriga ökonoomsed autod. Samas on diiselmootoriga autod küttekulude poolest soodsamad, kuigi bensiinimootoriga autode remont on üldiselt odavam. Oluline on valikut tehes silmas pidada ka seda, et sõiduk oleks optimaalse suurusega. Kui lisaks ametisõitudele tehakse ka tarbesõite, siis peab ilmselt jälgima, et sõiduk oleks piisavalt suur kõige vajaliku mahutamiseks, kuid mitte pooltühi.

2. Planeeri sõite
Sõite pikemalt ette planeerides on võimalik oluliselt säästa, kui ühildada mitu lähestikku asuvat sihtpunkti või mitme töötaja liikumised üheks sõiduks. Ideid kokkuhoiuks pakub ka GPS seadmete kasutamine – salvestades ja analüüsides sõidukite liikumistrajektoore saab leida veelgi lühemaid teekondi.

3. Hoolda sõidukeid regulaarselt
Regulaarne hooldus aitab säästa bensiinikuludelt ja hoiab auto paremas vormis, mistõttu remondikulud vähenevad. Näiteks kütusfiltri puhastus mõjutab bensiinikulusid ja rehvide tasakaalustamine hoiab rehve.

4. Kujunda mõistlikud sõiduharjumused
Raiskavad sõiduharjumused võivad kütusekulu duubeldada, seega on oluline sujuv ja stabiilne liiklemine. Äkiline kiirendamine ja kõva pidurdamine kulutavad bensiini ning äkkpidurdused mõjuvad ka piduritele. Laialt levinud harjumus külmal talvel mootorit tühikäigul soojendada ei ole samuti tark valik, sest mootor soojeneb kiiremini sõites. Säästvaid sõitmisharjumusi aitab õpetada ökosõidu koolitus.

5. Omamise asemel rendi
Sõidukite rentimine võib osutuda autode omamisest soodsamaks. Remontimise asemel on mõttekam masinaparki võimalikult tihti uuendada. Täisteenusrent aitab kokku hoida ka autoga seotud kulumaterjadelt ja teenustelt. Seega tasub enne uute sõidukite soetamist või vanema autopargi omamise korral kaaluda alternatiivina firma autorenti.

Kui vajad autopargi auditit või soovid rohkem teada täisteenusrendi kohta, siis võta meiega ühendust info@mobire.ee või telefonil 670 1166. Aitame leida sobivaimad lahendused.