Mida tähendavad auto armatuuril põlevad tuled?

Jaga teistega:

Tänapäeva autodel on võime meile ise teada anda, kui sõiduki süsteemis on tekkinud kohest reageerimist vajav probleem. Peamiselt annab ilmnenud rikkest teada mõni põlema süttinud tuluke auto armatuurlaual. Märgutulede eesmärk on inimesi võimaliku ohu eest hoiatada ning sõiduki turvalisust tagavale seisukorrale tähelepanu juhtida.

Meeles tuleks pidada üht kindlat põhimõtet: kui süttib punane tuli, tuleb auto esimesel võimalusel peatada; kui süttib kollane tuluke, võib autoga edasi sõita, kuid mõlemal juhul on vajalik konsulteerida remonditöökoja spetsialistidega, et rikke põhjus välja selgitada.

Õlirõhu märgutuli

Tuli läheb põlema, kui auto õlirõhk on liiga madal. Peata auto esimesel võimalusel ohutus kohas. Paaki tuleb lisada mootoriõli, et õlitase saavutaks õige taseme. Veendu, kas probleemi põhjustas just madal õlitase, sest probleem võib seisneda ka teistes süsteemiriketes. Soovitatav on külastada mõnda remonditöökoda, et lasta auto õlirõhk ja õlipump üle kontrollida.

Aku laadimise märgutuli

Hoiatustuli annab märku, et auto aku hakkab tühjaks saama või on tekkinud probleem auto generaatoriga. Auto aku tühjenemist aitab vältida konditsioneeri, tulede ja raadio väljalülitamine. Sõida esimesel võimalusel remonditöökotta. Kui auto ei käivitu, kutsu abi.  

Turvapadja märgutuli

Tuli süttib, kui auto turvapatjade süsteemis on rike. Külasta esimesel võimalusel remonditöökoda, et süsteemi kontrollida. Tegutseda tuleks koheselt, sest liiklusõnnetuse korral võivad rikkega turvapadjad inimestele tõsiseid vigastusi põhjustada.

Mootori temperatuuri märgutuli

Hoiatustuli annab märku, et auto mootor on üle kuumenenud. Kui tuli süttib maanteel sõites, peata auto ohutus kohas sõidutee ääres, võta süüde välja ning lase mootoril jahtuda. Ohutuse huvides autoga edasi sõita ei tohi. Leia turvaline parkimiskoht ja kutsu abi.    

Käsipiduri märgutuli

Hoiatustuli süttib, kui käsipidur on sisse lülitatud. Ühtlasi võib märgutuli viidata ka muudele probleemidele auto pidurisüsteemis. Kui oled veendunud, et käsipidur on väljas ning probleem ei ole tuvastatav, leia turvaline parkimiskoht ja kutsu abi.

ABSi ehk pidurite blokeerimist takistava pidurisüsteemi märgutuli

Märgutuli süttib, kui ABS pidurisüsteemis on rike. Hoiatustuli võib tähendada vigast kiiruseandurit, kahjustunud käsipidurit või madalat pidurivedeliku rõhku. Sõida esimesel võimalusel remonditöökotta, et rike eemaldada.

Mootori märgutuli

Märgutule süttimisel võib olla mitmeid põhjuseid, mistõttu tuleb esimesel võimalusel lasta remonditöökojas auto mootor üle vaadata.

Rehvirõhu märgutuli

Hoiatustuli annab märku, et auto rehvi(de)s on rõhutase liiga madal. Esimesel võimalusel tuleb sõita bensiinijaama ja rehvide rõhk üle kontrollida. Veendu, et rehvides poleks võimalikke torkejälgi.

Veojõukontrolli märgutuli

Kui märgutuli jääb põlema, selle asemel, et korraks vilkuda, tähendab see veojõukontrolli süsteemi riket. Sõida ettevaatlikult remonditöökotta. Kui auto ei ole juhitav, pargi sõiduk ohutusse kohta ning kutsu abi.

Märgutuledesse ei tohiks suhtuda ükskõikselt – reageerida tuleks kohe, kui tuli põlema läheb. Probleemiga viivitamatu tegelemine aitab vältida rikete kujunemist millekski tõsisemaks ja leevendada soovimatuid tagajärgi.

Mobire kliendina on igale märgutuledega seotud küsimusele võimalik vastus saada helistades lühinumbrile 13500. Lisaks on Mobire oma klientidele abiks kõigis autoga seonduvates ootamatutes olukordades.

Tutvu Mobire täisteenusrendi pakkumistega siin -> www.mobire.ee/rendiautod

Loe veel lisaks