Millised ohud varitsevad sõidukeid suvel ja kuidas nendega võidelda?

Jaga teistega:

Suve saabudes hingavad nii mõnedki autojuhid kergendunult, sest jääkaabitsa ning lumelabida võib rahus hoiule panna. Samas ei tasu unustada, et suvehooajal varitsevad sõidukit hoopis uued probleemid, millega tuleb oskuslikult ümber käia. Millised on sõiduki suvised vaenlased ja kuidas neist jagu saada?

Kolm söövitavat pahalast: surnud putukad, linnumust ja puuvaik

On täiesti tavaline, et suvistel väljasõitudel muutub auto kere justkui putukate surnuaiaks. Kõik probleemiga kokku puutunud teavad, et putukaplekkide eemaldamine ei ole lihtne ülesanne. Sarnaselt linnumustale on ka putukate näol tegemist happelise mustuseallikaga, mille eemaldamisega tuleb tegeleda koheselt, sest pikemaks ajaks autole „unustatud“ plekid võivad tekitada sõidukile jäädavaid värvikahjustusi. Happeline konsistents koos kuuma temperatuuriga kahjustab auto lakkpinda, sest päikese mõjul söövitavad plekid värvi sisse valged laigud, mille likvideerimine on juba suurem töö. Väikseid värvikahjustusi ei pruugi autojuht kohe märgatagi, kuid roostetamise korral kerkivad need märgatavamalt esile.

Kõige tülikamaks saastajaks on sageli kleepuv puuvaik, mille kõvaks kuivamise korral on selle eemaldamine väga põhjalik ning kallis töö. Seetõttu peaks puuvaigu eemaldamiseks suunduma koheselt autopesulasse, kus on kasutusel just suviste plekkide eemaldamiseks loodud pesurežiimid. Lisaks pesule tasuks autot ka vahatada, sest see kaitseb sinu autot söövitava toime eest.

Õiged puhastusvahendid tagavad parima tulemuse

Autotarvete poes on saadaval erinevate plekkidega võitlemiseks spetsiaalsed vahendid ning kindlasti tuleks plekieemaldusel vältida kuiva kraapimist, sest mustuse sees olevad suuremad terad võivad värvi pinda kriimustada. Tähelepanelik tasub olla ka tugevamate kemikaalide kasutamisel, sest lisaks kangele plekile võivad need pikema leotuse korral eemalda ka osa värvikihist.

Kui aega napib, siis ajavad asja ära ka tavapärased kodused vahendid, mis on enamikel meist käe pärast olemas. Näiteks sobivad happeliste plekkide eemaldamiseks nõudepesuvahend ja mikrofiiberlapp. Tee nii: aja nõudepesuvahend kuumas vees vahutama, leota plekki mõni minut ning seejärel eemalda õrnalt lapiga.

Suviste plekkide eemaldamiseks sobivad ka mitme kasutusotstarbega õlid (näiteks WD-40 universaalõli, lambiõli, beebiõli), mis eemaldavad putuka- ning linnuplekid suhteliselt kerge vaevaga.  Selleks tuleb kanda õli lapile ning hõõruda seda õrnalt vastu plekki. Kangemate plekkide korral lase õlil kauem toimida enne, kui asud eemaldamise juurde. Ja nagu ikka –  kui jääd plekieemaldusega kodus hätta, siis küsi abi spetsialistide käest.

Mobire täisteenusrendi puhul on Sul 24/7 abi iga küsimuse korral olemas, isegi plekieemalduste osas.