Sisuloojad Marleen Aasa ja Kristjan Keres: teame täpselt, millised on meie autoga seonduvad kulud

Jaga teistega:

Suurupi ja Tallinna vahel pendeldavad Kristjan Keres ja Marleen Aasa avastasid sotsiaalmeediast võimaluse auto omamise asemel pikaajaliselt rentida. Peale uurimist jõuti arusaamale, et Mobire täisteenusrent on ideaalne lahendus nende liikuvale elustiilile ning ootamatute kulude pärast nad auto osas enam muretsema ei pea.

“Me liigume pea igapäevaselt Suurupi ja Tallinna vahel, seega tavapäraselt sõidame umbes 40-50 km päevas,” jagas noorpaar, kes töötavad igapäevaselt juhtimisnõustajatena, kuid vabal ajal ka sisuloomega. Sõidukilomeetrite tasakaalustamiseks väldivad nad paar korda nädalas liigset sõitmist ning töötavad kodukontoris nautides oma uut kodukanti. Siiski külastavad nad aeg-ajalt ka oma lapsepõlvekodusid Mõisakülas ja Rakveres, kuhu üks edasi-tagasi sõit võib ulatuda kuni 400-kilomeetrini. Seega on noore pere jaoks auto olemasolu oluline.

“Mobire täisteenusrent jäi meile esimest korda silma sotsiaalmeedias,” räägib Marleen. “Tol hetkel meil otseselt autovajadust veel ei olnud, aga mugava ja kuluefektiivse lahendusena jäi see võimalus meelde.” Umbes pool aastat hiljem, kui tekkis vajadus uue auto järele, tuli Mobire nimi taas lauale ja nii otsustatigi Mobire pikaajalise täisteenusrendi kasuks.

Täisteenusrendi mugavustega on lihtne ära harjuda

“Täisteenusrent on täpselt üks nendest asjadest, mille mugavusest saad aimu alles pärast selle kasutuselevõttu. Selle teenusega võib väga kergelt ära harjuda, sest auto halduse pärast ei pea enam üldse muretsema,” nentis Kristjan. Ta lisas, et kindlustunnet pakub teadmine, et kõik autoga seotud küsimused – olgu selleks hooldus, õli, rehvid või kindlustus – on Mobire vastutusala ning nende tegevuste pärast ise muretsema ei pea. “Isegi kalendrisse ei pea autoga seotud toiminguid märkima – kui on aeg autohoolduseks või rehvivahetuseks, tuletab Mobire kliendihaldur seda ise meelde ja pakub sobivaid aegu, millal auto hooldusesse tuua,” muigas mees lisades, et vajadusel pakub hooldus- või remonttööde ajaks Mobire ka asendusautot.  Nii jääb rohkem aega endale ja meeleruumi muudeks mõteteks.  “Meie jaoks oli väga meeldiv ka auto valimise protsess – kuigi valisime Mobire autopargist tol hetkel endale enim sobinud auto, siis tegelikult saab Eesti autoesindustest valida ka endale meelepärase auto ja selle Mobire kaudu täisteenusrenti võtta,” meenutas Kristjan. Ühe põhjustest, miks eelistatakse autot rentimise asemel liisida, saab Kristjani sõnul samuti lihtsasti ümber lükata:  “Arvatakse, et kui peale liisingumaksete tegemist saab auto peale mõnda aega endale, siis tegelikult on ka Mobirel variant auto hiljem soovi korral välja osta.”

Täisteenusrent on parim valik rahatargale ja oma aega väärtustavale tarbijale

Positiivseks boonuseks oli Kristjani ja Marleeni jaoks ka läbipaistev ning fikseeritud hinnapoliitika. Fikseeritud kuumaksega lepinguga püsib makse muutumatuna kogu rendiperioodi jooksul ning seda ei mõjuta ei hinnatõusud ega euribor. Samuti saab nii kohese ülevaate auto omamise kogukulust, sest kõik autoga seonduvad kulutused on kuumakses. “Tean täpselt, millised kulud mul seoses autoga igapäevaselt on ja ei pea muretsema ootamatute kulutuste pärast, mis autoomanikke tabada võivad,“ tõi Kristjan välja. Ka auto rentimise tehingu kiirus oli põhjus, miks auto liisimise asemel just täisteenusrent valitud sai.

Igapäevaselt ärijuhina ning hobikorras sisuloojana tegutsev Kristjan leiab, et täisteenusrent sobib ideaalselt inimestele, kellel on liikuv eluviis ja kes väärtustavad oma aega. “Aeg on taastumatu vara ja meie kõigi jaoks hinnaline, seega sobib see kõigile, kes kõik hindavad murevaba, paindlikku ja mugavat elu. Lisaks annab täisteenusrent võimaluse olla autoomanik nii, et ei pea ennast kurssi viima kõikide autoga halduse üksikasjadega. Seega sobib see ideaalselt inimesele, kelle jaoks on auto igapäevane tarbeese ning kel ei ole teadmisi, aega ega ka soovi autoga ise tegeleda,” kirjeldas  ta, kellele täisteenusrent sobida võiks.

Rohkem infot Mobire täisteenusrendi kohta leiad SIIT