Miks on oluline sõiduki regulaarne hooldus ja millest see koosneb?

Jaga teistega:

Korraline autohooldus tagab sõiduki võimalikult pikaajalise kestvuse ning annab juhile hindamatu turvatunde, et liikluses osaleda on ohutu. Vähem mõeldakse aga sellele, et regulaarne hooldus hoiab auto alati „parimas vormis“, mis tagab ka optimaalse kütusekulu ning vähendab võimalikke ebameeldivaid üllatusi teel olles.

Kuigi regulaarne hooldus võib tunduda kulukas, on see siiski tunduvalt odavam kui hilisem autoremont või katkiste osade väljavahetamine. 

Milliseid toiminguid tehakse korralise hoolduse käigus?

Üks korralik hooldus hõlmab endas palju enamat, kui vahel arvatakse, ning koosneb erinevate automudelite puhul kuni 30-st toimingust. Selle käigus kontrollitakse erinevate sõiduki osade töökorrasust ning tuvastatakse võimalikke rikkeid.

Paraku oleneb autohoolduse kvaliteet tihti teenusepakkujast. Ei ole ebatavaline, et autoomanik valib odavama variandi mõtlemata sellele, et soodsama hinna taga võib peituda väheste teadmiste või vananenud seadmetega töötavad spetsialistid. Mobire puhul võid hoolduse kvaliteedis olla kindel, sest meie garanteerime, et sinu auto on alati parimate tegijate kätes. Kõik hinnas paketi puhul on korralised autohooldused Mobire klientidele alati lisatasuta.

Esimene korralik hooldus teostatakse uute autode puhul üldjuhul kindlaks määratud läbisõidu järel või aasta pärast esmast kasutamist. Esimese hoolduse puhul on tööd suhteliselt standardsed ning nende hulka kuuluvad näiteks:

  • Sõiduki üldine diagnostika
  • Erinevate seadmete, näiteks heli-, valgus- ja kütteseadmete kontroll
  • Mootoriõli ning filtrite vahetus
  • Veermiku ehk sõiduki esi- ja tagasilla, rataste ning vedrustuse kontroll
  • Pidurisüsteemi kontroll
  • Kinnituste ning ühenduste kontroll, kuhu kuulub kõik alates auto tuledest kuni heitgaasisüsteemini.

Vastavalt valmistajatehase hooldeprogrammile järgneb esimesele korralisele hooldusele ka põhjalikum auto kontroll, mis vahetevahel näeb ette ka kallimaid remonditöid ning teatud osade väljavahetamist. Kindlasti väheneb vajadus lisatööde järele, kui esimene korralik hooldus on tehtud õigeaegselt ning usaldusväärsete tegijate poolt.

Mobire täisteenusrendi puhul on sõiduki hooldus hinna sees ning tagame, et Sinu auto oleks hästi hooldatud ja alati töökorras. Vaata pakkumisi siit > Autode valik