Viis nõuannet, mida tasub uue sõiduki valikul kindlasti silmas pidada

Jaga teistega:

Kui autohuvilise jaoks on  uue sõiduki välja valimine igati lihtne  ettevõtmine, siis  autoturuga mitte kursis olevale inimesele  on see paras peavalu. Hea kui on tuttav, kelle käest asjalikku nõu küsida, kes käib Sinuga mööda erinevaid autoesindusi kaasas , oskab õigeid küsimusi küsida ja ennekõike hoiab Sind kahe jalaga maa peal.  Enamus inimeste jaoks on reaalsus pigem see, et  tuleb oma teadmistega hakkama saada ja ise sobiv sõiduk leida.

Allolevas artiklis on välja toodud viis olulist soovitust, mis aitavad keerulise valiku lihtsamaks teha! 

1. Mõtle välja, millised on Sinu vajadused.

  • Kui pikaks ajaks soovid sõidukit rentida ? (Nii liising kui täisteenusrent pakuvad lepinguperioodiks 12-60 kuud, mida pikema perioodi valid, seda soodsam tuleb kuumakse)
    Milline sõiduki keretüüp vastab Sinu vajadustele ? (sedaan, universaal, luukpära, mahtuniversaal)
  • Kas on oluline, et sõidukil on  automaatkäigukast või sobib Sulle ka manuaalkäigukastiga auto?
  • Diisel või  bensiin? (Diiselmootoriga autod ja nende hoolduskulud on üldjuhul kallimad kui bensiinmootoril, samas on  diiselmootorid  ökonoomsemad kui bensiinmootorid, seega suure läbisõidu juures soovitame kaaluda diiselmootorit, väikese läbisõidu puhul bensiinmootorit).
  • Mootori võimsus. Kui sõidad valdavalt  linnateedel ning pead tähtsaks seda, et sõiduk oleks eelkõige ökonoomne, tasuks valida lahjema mootoriga sõiduk. Kui soovid, et autol oleks korralikult jõudu  ja kütusekulu pole niivõrd määrav – vali võimsama mootoriga sõiduk.
  • Kas ja millised lisamugavused on Sinu jaoks olulised ning milline varustusaste vastab Sinu nõudmistele ?
2. Arvesta, millised on Sinu rahalised võimalused.

Määra kindlaks eelarve ja  kui suure osa oma sissetulekust oled nõus  sõiduki peale kulutama.  Oluline on meeles pidada, et auto ainus kulu ei ole vaid liisingumakse, sinna lisanduvad aasta lõikes ka auto hoolduskulud, kütusekulu, kuluosad, rehvid  ja rehvivahetused (ning mitterahaliselt mõõdetav ajakulu).  Kui kaalud sõidukit liisingusse võtta, soovitame enne otsuse langetamist kindlasti uurida automüüjalt konkreetse sõiduki hooldusgraafikut ja hoolduste maksumusi. Nii saad üsna selge pildi, kui kalliks (või soodsaks) valitud sõiduki omamine reaalselt kujuneb. Täisteenusrendi kuumakse sisaldab ülalpidamiskulusid (v.a kütus) hinnas.

3. Küsi pakkumist nii liisingust kui täisteenusrendi firmast ja enne kui hinna põhjal otsuse langetad, tutvu põhjalikult pakkumise sisuga.

Liising ja täisteenusrent on kaks täiesti erinevat teenust, seega ei ole ka nende  pakkumisi võimalik üks-ühele võrrelda. Liisingu kuumakse on vaid tasu sõiduki kasutamise eest, millele tuleb juurde arvestada kindlustused, hooldused, rehvid ja – vahetused.
Täisteenusrendi maksesse on sisse arvestatud kõik sõidukiga seotud ülalpidamiskulud (kindlustused, hooldused, rehvid, rehvivahetused).

Ka erinevate täisteenusrendi ettevõtete pakkumised võivad teenuste sisu poolest erineda. Sama raha eest võid ühest rendifirmast  saada rohkem väärtust kui teisest. Mõni pakkumine, mis esmapilgul tundub soodne, võib sisaldada hulga vähem teenuseid. Seega enne kui otsuse langetad, ära võrdle ainult  hindu, vaid ennekõike teenuste sisu.

4. Kas mugavus ja ajavõit on Sinu  jaoks olulised?

Uut autot valides Sa ilmselt ei pööra tähelepanu sellele, kui palju kulutad edaspidi aega sõiduki olmeküsimustele ja tegevuste organiseerimisele. Näiteks  liisinguga jäävad kõik sõidukiga seotud toimingud ja vastutus Sinule kui auto kasutajale. 
Seevastu täisteenusrendi ettevõte organiseerib Kliendi eest kõik sõidukiga seotud toimingud ja kaitseb Kliendi huve kõikvõimalikes vaidlustes.  Rendiettevõttesse saab 24h iga sõiduki mure ja  küsimusega pöörduda.
Mõtle läbi, kuidas hindad oma aega, kas eelistad tegeleda pere, töö ja hobidega ning jätta teisejärgulised tegevused rendiettevõtte kanda või meeldib Sulle kõike ise organiseerida. Organiseerimise enda peale võttes võib tunduda, et  hind tuleb veidi soodsam, kuid kui kõrgelt hindad  enda aega?

5. Kui siiski tunned, et vajad asjatundja abi,  küsi julgelt.

Valik on Sinu, kas soovid käia mööda erinevaid autoesindusi, uurida infot ja küsida proovisõitu või eelistad  saada kõik  ühest kohast.  Nimelt täisteenusrendi ettevõte teeb koostööd kõigi automüügiesindustega üle Eesti ja omab objektiivset ülevaadet kõigist müügisolevatest sõidukitest.  Kliendi vajadustele ja soovitud parameetritele vastava auto leidmine käib professionaalil kiiresti. Täisteenusrendi ettevõte nõustab Klienti erinevate sõidukite valimisel ja organiseerib kõik proovisõidud Kliendile sobival ajal ja kohas ilma, et Klient peaks ise mööda erinevaid autoesindusi jooksma. 
Järjest enam eraisikuid ja ettevõtteid leiab, et ajaliselt ja rahaliselt on nutikam sõidukite liisimise asemel valida täisteenusrent, mille fikseeritud kuumakse sisaldab kõiki auto kasutamisega seotud olulisi ülalpidamiskulusid hinnas.


Kui vajad abi uue sõiduki valimisel, siis võta meiega ühendust e-maili teel info@mobire.ee või läbi kodulehe kontaktivormi ning leiame Sulle parima lahenduse!

Tutvu sõidukite täisteenusrendi pakkumistega