Valmista sõiduk aegsasti ette talvisteks ilmastikuoludeks

Jaga teistega:

Olgugi, et talv on iga-aastane tavapärane nähtus, saabub lumi ikka ja alati ootamatult. Kindlasti tasub sõiduk valmistada aegsasti ette talvisteks ilmastikuoludeks. Selleks, et erinevateks ilmastikuoludeks valmis olla, tuletame kõikidele meelde olulised tegevused, kuidas sõiduk talveks valmis seada. 

1. REHVID

Eestis on talverehvid ehk M+S tähistusega lamellrehvid või naastrehvid kohustuslikud 1. detsembrist 1. märtsini, naastrehve võib kasutada alates 15.oktoobrist, seetõttu soovitame vahetada rehvid pigem varem kui hiljem.

Ühtlasi vaata üle rehvide seisukord, Politsei-ja Piirivalveameti nõuete kohaselt peaks talverehvi mustri jääksügavus olema vähemalt 3mm.

2. VEDELIKUD

Esmalt kontrolli jahutusvedelikku ja vajadusel lisa või vaheta, sest kui jahutusvedelikku on liiga vähe, võib miinuskraadidega mootor mitte käivituda.

Teiseks vajab talvist tuuningut kindlasti aknapesuvedelik. Suvine aknapesuvedelik külmub jahedate ilmadega ning külmudes vedelik paisub. See võib omakorda tuua kaasa lõhkised torud. 

Diiselmootoriga sõidukite jaoks on oluline tankida talvist diislit. Suvine diislikütus tekitab külmaga parfiinihelbeid, mis lõpuks ummustavad kütusefiltri. Seega tasub külmal ajal ja eriti just selle alguses tankida vaid kindlasti talvist diislit!

Õli talve tulekuga otseselt vahetama ei pea, kui tegu ei ole just autoga, milles suvel kasutatakse kõrgema viskoossusega õli. 

3. AKU

Veendu selles, et sõiduki aku töötaks laitmatult. Kui aku on vana ja väsinud, siis võid külma ilmaga sõiduki käivitamisel hätta jääda. Kontrolli aku seisukorda teeninduses.

4. VARUSTUS

Talvistes teeoludes on alati hea kui sõiduk on varustatud helkurvesti, ohukolmnurga , jääkraabitsa ja  lumeharjaga. Hea, kui Sul on autos olemas ka labidas, käivituskaablid, puksiirköis, taskulamp ja lukusulataja.

5. TEHILINE KORRASOLEK

Oluline on ka sõiduki üleüldine tehniline korrasolek, lase sõiduk üle vaadata ja vajadusel parandada esinduses/remonditöökojas. Kui vead tulevad sõidu ajal välja, siis võib see halvasti lõppeda.

Ohutut liiklemist!

Kui Su auto vajab välja vahetamist, siis tutvu Mobire täisteenusrendi pakkumistega. Paljud sõidukid on võimalik kätte saada nulliga. Lisaks puudub täisteenusrendi puhul lepingutasu. Tahan uut autot!

Vaheta vana uueks! Too oma vana auto meile ning sõida koju uuega.