Viis levinumat autohoolduse müüti

Jaga teistega:

Autod on keerulised ja kallid ning tihtipeale on raske nende hingeelu mõista. Seetõttu kerkib ikka esile autode ja nende hooldamisega seotud müüte, mis on visad kaduma. Siin mõned enamlevinud autohooldusega seotud müüdid.

1. Uue autoga pole vaja hoolduses käia

Kõik autod vajavad regulaarset hooldust olenemata oma vanusest. Kuigi vanemad sõidukid vajavad rohkem tähelepanu, ei tähenda see, et uus auto on regulaarsest hooldusest vabastatud. Auto hooldusjuhendi järgimine on tähtis, sest tehniline korrashoid pikendab auto eluiga ning korralik hooldusajalugu mõjutab ka sõiduki hilisemat müügiväärtust.

2. Täitsa okei on sõita varurehviga nii kaua kui tahad

Ei, ei ole. Varurehvid ei ole mõeldud pikkade vahemaade läbimiseks, vaid selleks, et jõuaksid töökotta ja saaksid uue rehvi alla. Seega peaks võimalikult kiiresti tavapärase olukorra taastama. Lisaks on varurehv pikalt seisnud ja selle eest ei kanta regulaarselt hoolt nagu tavarehvide puhul.

3. Talvel lase mootoril enne sõitmist soojeneda

Mootor vajab tõepoolest soojenemist, et täisvõimsusel töötada. Tegelikult soojeneb mootor siiski palju kiiremini sõites kui tühikäigul töötades. Lisaks vajavad ülekande osad ja rattalaagrid päriselt üles soojenemiseks liikumist. Seega on tühikäigul mootori soojendamise kõige suurem kasutegur siiski autojuhi soojas hoidmine.

4. Rehvirõhu saad teada rehvi küljele märgitud numbri järgi

Rehvidel olev märge rehvirõhu kohta on rehvile sobiv maksimaalne rõhk, mitte autotootja poolt soovitatud rõhk. Soovitusliku rehvirõhu on autotootjad märkinud sõiduki käsiraamatusse, kuid võid selle info leida ka juhi uksel, kindalaekas või kütusepaagi luugil olevalt kleepsult.

5. Autoga on kõik korras, kui midagi näha-kuulda-tunda ei ole

Kui midagi pole märgatavalt teisiti või valesti, ei tähenda see, et kõik on täiesti korras. Paljud tehnilised probleemid võivad juhil märkamata jääda, seega on oluline regulaarselt autoga hoolduses käia, et vältida pikaaegsete kahjude tekkimist.

Millal ja millist hooldust auto vajab, on kirjas omaniku käsiraamatus ja neid nõudeid tuleb igal autoomanikul täpselt järgida. Vahet pole, kas omad uut autot või  päevinäinud sõidukit, sellegipoolest  tuleb kõikidel korralistel autohooldustel regulaarselt silma peal hoida. 

Tutvu ka Mobire täisteenusrendi pakkumistega, sest täisteenusrendi puhul ei pea Sa auto hooldamisele oma aega ja energiat panustama.