Sõida automaksuvabalt kuni 5 aastat! Vaata lisa

5 nippi, kuidas auto talvekindlaks muuta

Jaga teistega:

Kuigi peaksime eestlastena olema harjunud sellega, et 9 kuud aastast on meil halb suusailm, saabub igal aastal talv suurema osa liiklejate jaoks ootamatult. Toome teieni mõned lihtsad nipid, kuidas oma auto talvekindlaks muuta ja üllatuseks paremini valmis olla.

Autot tuleb pesta ka talvekuudel

Kuigi suurem osa eestlastest peseb oma autot vaid 2 korda aastas – kevadel ja sügisel, siis tegelikult peaks autopesu kindlasti ette võtma ka talveperioodi eel. Enne miinuskraadide saabumist on oluline auto kerelt eemaldada sinna suvega kogunenud pigi ja mustus. Külmade saabumisel tuleb valida õige pesuvahend, mis oleks sobiv soolade ja pigi eemaldamiseks. Kindlasti tasub puhastada ka auto kojamehed, et pigi sattumisel esiklaasile pimedal ajal niigi halb nähtavus veelgi halvemaks ei muutuks.

Vali õige kütus

Talvisel ajal võib välitemperatuuride kõikumine olla üsna suur. See soodustab kondensvee tekkimist kütusepaagis, mistõttu võib vesi sattuda ka auto kütusesüsteemi, mootorisse ja filtritesse ning kahjustada seeläbi auto mootorit. Seega tasub talvisel ajal kütusepaak hoida võimalikult täis.

Ka juba oktoobris võib esineda esimesi öökülmasid, mistõttu tasub nt diiselsõidukite puhul juba varakult jälgida, et paagis oleks õige külmakindlusega kütus. Veel krõbedama pakase saabumisega tasub jälgida, et kasutatava kütuse külmakindlus oleks külmakraadidele vastav.

Rehvid, rehvid, rehvid!

Ilmselt ei pea ühelegi autojuhile rääkima, kui oluline on libeda saabumisega õige rehvivalik. Kindlasti tasub suveks hoiule pandud kasutatud talverehvid enne alla panemist üle kontrollida ja mõõta rehvimustri sügavust, mis võiks olla 4-8 mm. Asjatundjad ei soovita samu talverehve kasutada üle 5 aasta, kuna aja jooksul halvenevad rehvi kvaliteet ning turvalisus.

Krokodillid ja kinni külmunud uksed

Tühi aku ja kinni külmunud autouksed ajavad iga autojuhi närvi mustaks. Õnneks on võimalik seda ebameeldivust ennetada, kui kontrollid enne talve tulekut teeninduses või remonditöökojas oma sõiduki aku seisukorda. Siiski tasub igaks juhuks autosse varuda käivitusjuhtmed ehk krokodillid. Kui ka endal neid vaja ei lähe, siis on teinekord hea aidata mõnd teele jäänud kaasliiklejat!

Uste tihendite vahele kogunenud niiskus võib samuti külmade saabumisega tekitada parajat peavalu. Kui aga sügisel tihendid, lukud ja uksehinged õliga üle käia, võib olla üsna kindel, et auto uksed ka krõbedate ilmadega muretult avanevad.

Pimedal ajal on hea nähtavus eriti oluline

Talv on Eestis pime. Sombuste ilmadega veedame kohati pikki päevi pimeduses, seega tasub veenduda, et halb ettevalmistus nähtavust autos veelgi halvemaks ei muudaks. Kontrolli üle, et auto kojamehed oleksid töökorras ning kasuta talvisel ajal kindlasti külmakindlat klaasipesuvedelikku. Enne sõidu alustamist, tasub talvel alati üle kontrollida, et kojamehed ei ole klaasi külge külmunud.

Nähtavuse parandamisel on ülioluline, et kõik sõiduki tuled oleksid töökorras. Enne sügistalvist perioodi tasub üle kontrollida ka suuna- ja pidurituled.

Mobire täisteenusrendi puhul ei pea sa aga ise kõige selle pärast muretsema, sest Mobire tegeleb sinu eest auto hoolduste, rehvivahetuse ja tehniliste ülevaatustega. Sina pead hoolitsema vaid selle eest, et sinu sõidustiil ja -kiirus vastaks teeoludele.