Citadele on valmis finantseerima Rentesti laienemist kolme miljoniga

Jaga teistega:

Rentest sõlmis Citadele pangaga kolme miljoni euro suuruse finantseerimislepingu võimalusega kasutada limiiti tulevikus ka Lätis ja Leedus, mis lubab ettevõttel kindlamalt laiendada äri terve Baltikumi turul. 

Rentesti tegevjuht Andrus Valma märkis, et Citadele antud krediidilimiit aitab ettevõttel lahendada olukorda, kus Eesti turul on lihtsalt finantseerijaid väheks jäänud. „Lisaks tegutseb Citadele Baltiüleselt ning tänu sellele on meil ka märksa lihtsam oma toiminguid ajada Läti ja Leedu turgudel,“ selgitas Valma.

Rentesti autoparki kuulub kokku ligi 2300 sõidukit, millest suurem enamus on Eestis. „Citadele abil saame edaspidi mugavamalt ka ülejäänud Baltikumis tugevamalt kanda kinnitada, sest nüüd on meil võimalus kasutada krediidilimiiti mugavalt terves Baltikumis,“ lisas Valma.

Citadele tegevjuht ja juhatuse liige Johan Åkerblom selgitas, et kuna ettevõtte pikaajaliseks eesmärgiks on saada Baltimaade juhtivaks finantsteenuse osutajaks, siis just Baltiüleste ambitsioonidega Rentest sobibki nende portfelli eriti hästi. „Meie kindel plaan on Eestis laieneda ja seega on hea meel, et saame teha koostööd siin pikalt tegutsenud ja turuliidri rolli hoidva ettevõttega. See rajab teed, et ka meie saame Eesti turul veelgi kindlamalt turuosa suurendada,“ märkis Åkerblom.

Andrus Valma lisas, et praeguses ennustamatus majanduse olukorras on laienemise plaanid tulnud küll seisma panna, kuid pikemas perspektiivis on naaberriikides tugevamalt kanna kinnitamiseks tundnud huvi ka investorid.

Baltiülene finantskontsern Citadele Group pakub pangandus-, finants- ja varahalduse teenuseid. Lätis on Citadele eraklientide arvu poolest suuruselt kolmas ja äriklientide arvu poolest teine pank, mille klientide arv Baltimaades ulatus möödunud aasta lõpus 313 000-ni.  Kogu Citadele netolaenuportfell ulatus 2019. aasta lõpus 1,575 miljardi euroni. Hiljuti omandas Citadele Eestis tugevalt esindatud UniCrediti liisingutehingud Baltimaades enam kui 850 miljoni euro suuruse liisinguportfelliga.

Citadele grupi peakontor asub Riias, selle tütarettevõtted ja filiaalid tegutsevad Lätis, Leedus, Eestis ja Šveitsis. Ettevõtte aktsiatest 75 protsenti +1 omab rahvusvaheline investorite grupp, keda esindab Ripplewood Advisors LLC ja kuhu kuulub 12 mainekat investorit. Ülejäänud panga aktsiad kuuluvad Euroopa Arengu ja Rekonstruktsioonipangale.

Aastal 2001 asutatud Rentest pakub sõidukite täisteenusrenti, autorenti ja autopargi haldusteenust üle Baltikumi. Ligi veerand ettevõtte klientuurist moodustab riigisektor, veerand väiksemad eraettevõtted, umbes 35 protsenti rahvusvahelised suurettevõtted ning ülejäänud on eraisikutest kliendid. Rentest AS kuulub ettevõtete gruppi, mille valdusettevõtteks on Mobire Group OÜ. Lisaks on grupi ettevõtted Eestis Mobire Eesti AS, Lätis Rentest SIA ja Leedus Rentest UAB.

Kasutatud allikad: 
1. Citadele pressiteade. 06.05.2020 
2. Buller. Citadele on valmis finantseerima Rentesti laienemist kolme miljoniga. 06.05.2020 https://buller.ee/majandus/ettevotlus/citadele-on-valmis-finantseerima-rentesti-laienemist-kolme-miljoniga/