Elektriauto ja sisepõlemismootoriga auto sõidukulud

Jaga teistega:

Mobires pakume klientidele laia valikut sõidukeid kompaktsetest linnaautodest mahukate kaubikuteni. Viimastel aastatel oleme autoparki lisanud ka keskkonnasäästlikke sõidukeid hübriid- ja elektriautode näol, et igaüks saaks teha enda vajadustele sobiva valiku.

Euroopat räsivad energiahinnad on aga tekitanud nii mõnelegi elektriauto huvilisele küsimuse, kuidas mõjutavad kerkinud energiahinnad elektriauto ülalpidamiskulusid. Siiani on räägitud peaasjalikult sellest, et elektriautoga on tunduvalt odavam sõita kui bensiini- või diiselautoga. On see endiselt nii või on elektriauto kasutamine muutunud luksuseks?


Sõit elektriautoga on endiselt odavam

Elektriauto laadimiseks on erinevaid võimalusi – laadida saab nii kodus, tööl kui ka avalikus laadimisjaamas, kus on võimalik valida erinevate laadimiskiiruste vahel ning vastavalt ka tarbitud elektri hind.

Poolkiirete laadijate puhul on hind keskmiselt 0,2-0,24€/kWh ja ülikiirete laadijate puhul kuni 0,41 €/kWh. 100 kilomeetri pikkuse distantsi läbimiseks kulub elektriautoga keskmiselt 20 kWh ning vastavalt valitud laadimiskiirusele kujuneb hinnaks 4,4€ kuni 8,2€. Elektriauto sõidukulusid saab veelgi madalamaks, kui laadida autot öösel koduses elektrivõrgus, mil elektrihinnad on tavaliselt madalad.

Erinevalt elektriautodest puudub sisepõlemismootoriga autode puhul võimalus ise tarbitava kütuse hinda valida, kuigi väiksed hinnaerinevused võivad olla ka tanklate lõikes. Bensiini ja diiselkütuste hinnad on otseselt seotud toornafta hindadest maailmaturul ning jäävad ca 1,5€/l ja 1,7€/l vahele. Eksperdid lähiajal hinnalangust ei ennusta, vaid pigem loodavam, et hind rohkem ei kerki.

Ühe sisepõlemismootoriga sõiduki keskmine kütusekulu jääb enamasti 7-8 l/100 km juurde ehk 100 kilomeetri pikkuse tee läbimiseks kulub 10,5€ kuni 13,6€. Kallimale sõidukulule vaatamata on bensiini- ja diiselautod endiselt populaarsemad, sest nende ostuhind on täna elektriautoga võrreldes soodsam ning fossiilsed kütused ka lihtsamini kättesaadavad.

Üha populaarsemaks muutuvad aga hoopis hübriidautod, millel on olemas nii elektrikomponent kui ka sisepõlemismootor, mistõttu on võimalik ilma laadimiseta läbida pikemaid vahemaid. Ei tea mida eelistada? Vaata erinevate sõidukitüüpide eeliseid ja puuduseid SIIT

Tutvu Mobire keskkonnasõbralike sõidukitega SIIN

Loe veel lisaks