Firmaauto või autokulude kompensatsioon?

Jaga teistega:

Firmaauto pakkumine või autokulude hüvitamine on üsna levinud boonus, millega meelitatakse ettevõttesse uusi spetsialiste või hoitakse hinnatud töötajaid. Mõlemal lähenemisel on omad plussid ja miinused, mida tasub kaaluda, et leida oma ettevõttele ja töötajatele sobivaim lahendus.

Liikuva tööga seoses kerkib esile mitmeid kulutusi alates sõiduki ostmisest või rentimisest kuni kütuse ja hoolduseni. Kui töösõidud teeb töötaja oma isikliku autoga, siis tuleks kulud õiglaselt hüvitada. Nende kulude jälgimine, töötlemine ja hüvitamine ei ole aga ettevõtte jaoks alati lihtne, sest erinevad kulutused varieeruvad ajas ja liikuvaid töötajaid võib olla palju.

Aja säästmiseks võidakse kasutada ka standardset kompensatsiooni – kõik liikuvad töötajad saavad kindla fikseeritud summa autokulude katmiseks. Kuid see võib osutuda kulukaks nii tööandjale kui ka töötajale, olenevalt sellest, kas tegelikud kulud jäävad alla kompensatsiooni suuruse või ületavad seda.

Hüvitades töötajale isikliku auto töösõitudeks kasutamise, hoiab ettevõte aega kokku autopargi haldamise arvelt – ei ole tarvis hankida, hooldada ja administreerida sõidukeid. Samas loovutab firma kontrolli selle üle, milliste sõidukitega ettevõtet esindades töösõite tehakse ning millises seisukorras on autod, millega töötajad igapäevaselt liiklevad.

Kui töötaja alles hakkab autot ostma või liisima, siis jääb tema kanda kogu protsess alates finantseeringust kuni kindlustuseni. Samas on tal vabadus valida just endale meelepärane sõiduk, mis jääb talle ka pärast töökoha vahetamist.

Firmaauto on töötaja jaoks lihtne ja mugav lahendus, kuigi isiklike sõitude tegemine on tööautoga piiratum, kui mitte üldse välistatud. Autoga seotud kulud ja probleemid jäävad täies ulatuses ettevõtte kanda. Seega ei pea spetsialist kulutama väärtuslikku tööaega automurede lahendamisele, kuid ettevõttel on võibolla tarvis palgata eraldi inimene, kes sõidukipargiga tegeleb.

Ajaliselt ja rahaliselt kasulik alternatiiv võib firma jaoks olla hoopiski täisteenusrent või autopargi haldus. Rendiettevõtetel on soodsad kokkulepped nii automüüjate kui teenusepakkujatega. Spetsialistid aitavad valida ettevõtte vajadustele sobivad sõidukid ning hoolitsevad kõige autodega seonduva eest. Kõik autoga seonduvad kulud on ühes kuumakses, autoga seotud mured lahendatakse kiirelt ja professionaalselt ning vajadusel on alati tagatud asendusauto.

Võta meiega ühendust tel 670 1166 või saada kiri: info@mobire.ee.
Nõustame sõidukipargiga seonduvates küsimustes ja aitame leida sobivaima lahenduse.