Kütuse hinna tõus pole eestlaste maasturilembust vähendanud

Jaga teistega:

Kütuse hinnad püstitavad rekordeid, hinnad tõusevad ning kõik hoiatavad sügisel saabuvate raskuste eest. See aga pole vähendanud eestlaste kirge autode vastu. Nii autode müük kui ka rentimine on üha populaarsemad. Edetabeli tipus on nii müügi- kui renditehingute puhul jätkuvalt linnamaasturid.

Võiks arvata, et kõrged kütusehinnad, inflatsioon ja ebakindlus tuleviku ees sunnivad meid üle vaatama oma kulud ning tegema ümberkorraldusi kulude kokku hoidmiseks. Kuigi bussifirmad räägivad, et inimesed kasutavad rohkem ühistransporti, ei näita ka autoturg jahtumist. Swedbanki erakliendi liisingutoodete valdkonna juht Karin Saar ütles, et võrreldes selle aasta kahte esimest kvartalit soetati teises kvartalis suisa 11% rohkem autosid. „Kevad ja suve algus ongi auto turul tavaliselt aktiivsem periood. Uue auto valikul hinnatakse kaasaegset ohutus- ja mugavusvarustust ning eestlaste lemmikuks on jätkuvalt linnamaasturid,“ räägib Saar lisades, et Swedbanki klientide seas on populaarseimaks mudeliks Toyota RAV4.

Pikaajalise autorendi teenust pakkuva Mobire Group tegevjuhi Andrus Valma sõnul on ka autode rent üha populaarsem ning võrreldes eelmise aasta esimese poolaastaga, on 2022. aasta esimese kuue kuuga autode renditeenust kasutajate hulk kasvanud pea poole võrra. „Näeme, et autorendi trend on Eestis tõusuteel. Pikaajalist täisteenusrenti eelistavad nooremad, 25-35-aastased kaasmaalased,“ rääkis Valma lisades, et noorem generatsioon otsib mugavust ning kiirust ning ilmselt seetõttu eelistatakse auto omamisele rendiautot. Järjest enam soovitakse, et autoga sõitmine ei tooks kaasa lisakulutusi ja tüütuid aeganõudvaid lisakohustusi. „Noorem põlvkond soovib lihtsamaid ja kiiremaid lahendusi. Uutel autodel on tihti pikemad tarneajad, kuid soov oleks autot kasutama hakata kohe,“ selgitab Valma autorendi populaarsust nooremate autojuhtide seas. Ka rendiautode puhul kuulub eestlaste süda linnamaasturitele – populaarseimateks mudeliteks on Škoda Kodiaq, Nissan Qashqai, Škoda Octavia ja Kia Sportage.

Nii Mobire tegevjuht kui Swedbanki liisingutoodete valdkonna juht tõdevad, et hoolimata keerulistest aegadest ei ole hetkel veel märgata, et inimesed autosõidule alternatiive otsivad. „Tundub, et head ajad majanduses on meile pakkunud mugavusi, millest eestlane nii kergelt loobuma ei ole valmis,“ sõnab Valma.

Tutvu Mobire linnamaasturitega SIIN