Mis on auto trade-in?

Jaga teistega:

Auto müümine on väga ajamahukas ja närvesööv protsess. See hõlmab head reklaami, potentsiaalsete ostjatega kohtumist ja proovisõite. Lisaks kaasneb sellele palju paberimajandust. Kuna auto müümise puhul on kaalul nii su enda aeg kui edasimüügi kvaliteet, pakuvad mitmed autodega seotud ettevõtted eraisikutele või firmadele trade-in teenust ehk võimalust auto neile müüa.

Mis on auto trade-in?

Auto trade-in on teenus, mille raames on võimalik auto mõnele ettevõttele müüa või kasutada oma vana auto väärtust uue auto sissemaksus. Teisisõnu, müüd oma vana auto esindusele, et see vastava summa või uuega asendada. Seega trade-in teenust kasutades on võimalik saada näiteks uus auto eelmise auto väärtuse võrra soodsamalt.

Trade-in teenus on viimasel ajal palju populaarsust kogunud ning auto müümisega tegelevad inimesed kasutavad seda võimalust väga sageli. Teenuse kasutamise tugev eelis on see, et nii on võimalik sõiduk muredeta ja lühikese aja jooksul maha müüa ning raha kiiresti kätte saada. Samuti on teenuse suur pluss see, et valdkonnaga sügavuti kursis olevad inimesed tunnevad hästi turgu ja autode väärtust ja seetõttu oskavad nad reaalseid autode hindu teadlikumalt käsitada.

Tavaliselt hindavad edasimüüjad järgmisi parameetreid:

 • auto vanus
 • mark, mudel ja seeria
 • sportmudeli omadused (M-pakett BMW, S-line Audi, R-line VW jne)
 • võimalik lisavarustus
 • läbisõit
 • auto sisemus ja välimus
 • üldine seisukord

Igal juhul tuleb teada, et mida parem on su auto seisukord, seda kõrgem on selle edasimüügihind.

Kuidas tõsta auto trade-in väärtust?

1.     Tee kodutööd

Enne kauplemist selgita välja auto väärtus, et see võimalikult kõrge, kuid õiglase hinna eest maha müüa. Selleks oleks vaja analüüsida autoturgu ja vaadata üle oma auto reaalne seisukord.

2.     Ajasta auto müük strateegiliselt

Sõiduki väärtuse tõstmiseks on mõistlik oodata sobivat aega. Ole teadlik, et auto müümine võib sõltuda hooajast. Müümise edukus võib olla tingitud ka auto margist, aastaajast, majanduslikest oludest või mõnest muust tegurist.

Teiseks: ära kiirusta müümisega. Ole kannatlik ja mõtle iga samm läbi, sest müüja ilmselge meeleheide annab auto ostjale või edasimüüjale eelise madalama hinna osas läbi rääkida.

3.     Otsi võimalikult konkurentsivõimelisi hinnapakkumisi

Enne lepingu sõlmimist veendu, et oled tutvunud kõigi konkurentsivõimeliste hinnapakkumistega. Ära sõlmi lepingut kohe esimese pakkujaga. Igal juhul on soovitatav turgu hoolikalt hinnata ja erinevatelt ostjatelt hinnapakkumisi küsida.

4.     Hoolitse teadaolevate mehaaniliste probleemide eest

Vaata oma auto nii seest ja väljast hindava pilguga üle ning vajadusel lase teha väiksemad remonditööd. Kontrolli, et auto oleks puhas ja näeks üldiselt hea välja. Auto esinduslik välimus avaldab ostjale muljet ja muudab auto müümist lihtsamaks. 

Kui su autol on silmnähtavaid puudusi või kui armatuurlaual põleb näiteks mõni hoiatustuli, teeb ka ostja sellekohase pakkumise. Seega pea meeles, et auto mehaaniline ja välimine seisukord on auto müügi puhul oluline.

5.     Dokumendid korda!

Veendu, et sul on kõik autoga seotud dokumendid alles. Korras dokumendid hõlbustavad seda, et automüük õnnestuks takistusteta ja ladusalt.

Mis mõjub auto müügiväärtusele negatiivselt?

 • sõidukis suitsetamine
 • suur läbisõit
 • auto kõrge vanus
 • tegemata hooldustööd
 • välised kahjustused, mõlgid
 • kulunud või määrdunud sisemus
 • kleebised akendel, toonitud aknad

Kokkuvõte

Auto müümisel mängivad rolli väga erinevad tegurid – alustades sellega, kui kiire sul endal müügiga on, lõpetades õige ostja või teenusepakkuja leidmise ning õiglase kokkuleppelise hinnaga. Trade-in teenus on mugav viis autost vabanemiseks, kuid kindlasti tuleb teha vastavat eeltööd ja end usaldusväärse firmaga siduda. Kahtlemata on mõistlik ühendust võtta mitme edasimüüjaga, et sõlmida leping neist kõige asjatundlikuma ja kõrgeimat ostuhinda pakkuva ettevõttega.

Mis veel suuresti kasuks tuleb, on auto üldine seisukord ja su enda püüdlikkus.  Puhasta oma auto põhjalikult, tee vajalikud remonditööd ja kogu kokku kõik dokumendid, et saaksid need ostjale esitada. Kui soovid, et su autol oleks võimalikult kõrge müügihind, pead veenduma, et see oleks vastavalt töökorras ja pilkupüüdev. Seejuures pea alati meeles ka seda, et kannatlik olemine võib end ära tasuda.

Tutvu ka Mobire Vana Uueks digitaalse teenusega. Saada meile kodust lahkumata päring ja pildid oma autost.