Valmista auto kevadeks ette

Jaga teistega:
Märtsis algab kauaoodatud kevad – kuidas auto uueks hooajaks õigesti ette valmistada?

Eesti nõudlikud talved panevad proovile nii autojuhid kui ka autod, millega sõidetakse. Talviste teeolude juurde kuuluvad nii lumi, lörts, libedus, sool, mustus kui ka madalad temperatuurid, mis kõik kahjustavad sõidukit omamoodi. Siinkohal saab iga autoomanik ise panustada, et tema neljarattaline sõber oleks uuele hooajale vastu minnes hoitud ja töökorras. Alljärgnevalt leiad nõuanded, millele hooaja vahetumisel kindlasti tähelepanu pöörata.

Ka auto vajab suurpuhastust

Üks korralik Eesti talv on autodele kurnav, mistõttu tasub kevadel võtta ette põhjalik suurpuhastus. Miinuskraadid, temperatuuride kõikumised ning soolatud teed jätavad autole oma jälje, mida ei saa eemaldada tavalise autopesuga. Suurpuhastuse käigus tuleks hoolikalt üle käia ka raskemini ligipääsetava kohad nagu rattakoopad ja autopõhi. Peale korralikku pesu on soovitatav autot poleerida ning kanda peale kaitsevaha, mis peidab kriimud ning annab autole läike. Kui selgub, et sõiduk on talvel saanud suuremaid värvikahjustusi, siis tuleb võtta ette põhjalikum kere- ja värvitöö. Õigesti hooldatud auto on paremini kaitstud ka kevadise ereda päikese eest.

Kontrolli klaasipuhastajaid ja võta kasutusele suvine klaasipesuvedelik

Talvised olud kahjustavad ka klaasipuhastajaid, mis ei ole mõeldud esiklaasilt jää ning lume eemaldamiseks. Paraku on see üsna tavaline, et öösel lumega kattunud auto akende puhastamiseks käivitatakse esmalt just klaasipuhastajad. Kindlasti peaks kevadel vanad klaasipuhastajad uute vastu vahetama, kui kummiribad on kahjustunud ning aknale jäävad nähtavust häirivad jäljed. Kehvas seisus klaasipuhastajad võivad tekitada esiklaasile ka kriipse, mis rikuvad jäädavalt klaasi pinda. Lisaks eelnevale võiks vahetada talvise klaasipesuvedeliku suvise vastu, sest see eemaldab tõhusamalt õietolmu, puumahlad, putukamusta, pigiplekid ja muu mustuse.

Broneeri aegsasti rehvivahetus

Seaduse järgi võib talverehvid vahetada suverehvide vastu alates 1. märtsist. Suverehvid on kohustuslikud alates 1. maist, mil hakatakse õigete rehvide kasutamist ka rohkem kontrollima. Talverehvid ei ole enam vajalikud, kui õhutemperatuur on püsivalt üle +7°C, sest alates sellest temperatuurist hakkab talverehvide kummisegu kiiremini kuluma, suurenevast veerevtakistusest tekib rohkem müra ning suureneb ka kütusekulu. Rehvivahetuse täpne aeg jääb siiski autojuhi enda otsustada, lähtudes oma sõiduoskustest ning valitsevatest teeoludest. Et rehvivahetusega seotud stressi vähendada, hoolitseb Mobire oma klientide rehvivahetuse ja hoiustamise eest ise. Tuleb vaid rehvivahetuse soovist aegsasti teada anda meie klienditeenindusele, kes leiab kliendile sobivaima aja.