Milliseid talverehve võib Eestis tulevikus kasutada?

Jaga teistega:

Maanteeamet teatas, et alates 1. detsembrist 2022 peavad sõidukite naastudeta talverehvid olema mõeldud põhjamaade kliimas kasutamiseks. Nõuetele vastavad rehvid on tähistatud märgiga, millel on kolm mäetippu ja lumehelves.

download

Märk, mis peab põhjamaadesse sobivatel talverehvidel peal olema.

2019 aastast on talverehvide kasutamine kohustuslik ka L6e (nn mopeedauto) ning L7e (nn ATV) kategooria sõidukitele. Endiselt peavad talvisel ajal talverehve kasutama M1 (kuni kaheksakohaline auto), N1 (kaubik, mille täismass ei ületa 3,5 t) ja O2 (haagis, mille täismass on üle 0,75 t, kuid ei ületa 3,5 t) kategooria sõidukid.

Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada kuni 30. aprillini. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Ohutut liiklemist!

 Kasutatud allikas:
Maanteeamet. 
Alates 2022. aasta detsembrist võib kasutada ainult põhjamaade kliimasse mõeldud talverehve. 26.11.2019. https://www.mnt.ee/et/uudised/alates-2022-aasta-detsembrist-voib-kasutada-ainult-pohjamaade-kliimasse-moeldud-talverehve

Loe veel lisaks